Sabah saatlerinde Bak hele Bak Yusuf Konak kahvaltı salonunda, Van'ın yerel ve ulusal Basını ile bir araya gelen Büyük Şehir Belediye Başkan adayı Öğretmen Mehmet Bilici, Van için çok önemli açıklamalarda bulundu.

Özellikle Van'da her gün duyduğumuz işsizlik meselesi, konusunda işsiz gençlere iş imkanını bulabilme projesi takdir gördü. Yaz ve Kış turizmi projesini zaten anlatmaya gerek yok. Her bir projesi akıl dolu olan Van AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Bilici, kendisine fırsat ve şans verilmesi halinde, Van'ı doğunun en cazip kenti yapabilme konusunda kendisine güvenenleri asla mahcup etmeyeceğini altını çize çize belirtti.

 

 

 

Van Büyük Şehir Belediye Başkan adayı Mehmet Bilici, basına yaptığı açıklamada;

   Doğup büyüdüğü kente vefa borcunu ödemek amacıyla bu göreve talip olduğunu belirterek; "Uzun yıllardan bu yana gerek yurt içinde gerekse yurt dışında yaptığım gezilerimde, gözlemlediğim bir çok yeniliği, Van’a nasıl uyarlayabileceğim konusunda  çalışmalar yaptım. Bu çalışmalar neticesinde,  oluşturduğum çok sayıda projeyi hayata geçirmek üzere bu göreve talip olmaya karar verdim.

 

Bu yaşadığımız coğrafyada, uzun yıllardır süregelen ve  kangrenleşen kardeş kavgasının sonlandırılmasında ve her kesime aynı yakınlıkta olunmasında, Belediye Başkanlık makamının önemli bir rolü bulunmaktadır. Bir fiil bu olayları bizzat yaşayan bir eğitimci olarak,  Mehmet Öğretmen unvanı ile bu başkanlık görevine talip oldum.  

 

Bir eğitimci olarak yetiştirmiş olduğum pek çok öğrencim bugün Van’da hemen hemen her makam ve mevkide hizmet vermektedir. Hepsi benim evladım, kardeşlerimdir. Hemşerilerime, vereceğim hizmette insanlık adına, hiçbir ayrım gözetmeksizin yapacağım çalışmalar, öncelikli olacaktır.

 

Hiç birimiz anne babamızı seçme şansına sahip olmadığımız gibi, ırkımızı da seçme şansına sahip değiliz. Öyleyse bu ayrımcılığın sebebi nedir? Yerel yönetimlerde, haktan, adaletten ayrılmayan, adayların  hizmette yarışmalarının doğru olacağı kanaatindeyim.

 

Her kesimden, her siyasi görüşten gönül bağımın olduğu insanlar vardır. Hatta şunu çok net söyleyebilirim, aday olduğum partinin taban oyunu  +10 puan artıracak  destekçim vardır.  

 

Bu konuda, yapılacak anket ve kamuoyu yoklamaları bunu belgeleyecektir. Ayrıca Van Büyükşehir olmasına rağmen, Türkiye’deki diğer büyükşehirlere nazaran bir çok konuda maalesef, hak ettiği konumda değildir.

 

Özellikle Turizm alanında Van’ımızın marka şehir olması yolunda çok iddialı projelerim hazır bulunmaktadır. Bu projelerimi ilerleyen süreçte siz değerli basın mensupları ve sevgili hemşerilerim ile paylaşacağım.

Geçmişin ve büyüklerin tecrübeleri, gençliğin hayalleri, enerji ve dinamizmiyle çıktığım bu yolda, dua ve desteklerinizi bekler, en derin muhabbetlerimi sunarım" diyerek kendisine destek olan herkese şimdiden teşekkür ettiğini vurguladı.

 

Mehmet Bilici kimdir?

   

    Bilici kendisi hakkında bilgi aktarırken şöyle konuştu: "1968 yılında Van’da dünyaya geldim. İlk, orta ve lise tahsilimi Van’da tamamladım. Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra, 1986 yılında Adıyaman ilinde göreve başladım.

 Daha sonra  Atatürk Üniversitesi  Türkçe Bölümü’nde lisans eğitimimi tamamladım. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde çeşitli makamlarda 26 yıl öğretmenlik ve idarecilik yaptım.

 2012 yılında Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Van Bölge Müdürlüğü’ne Bölge Müdür Yrd. olarak atandım. Aynı kurumda 6 yıldır devam etmekteyim. Yönetim Bilimi İletişim, toplum ve insan psikolojisi alanında birçok kurs ve seminere katıldım.

 

 Ailemizin geçmişten itibaren ticaretle uğraşmasından dolayı kendimize ait iki adet mobilya mağazamız bulunmaktadır. Evli bir erkek , iki kız çocuğu ve dört  torun sahibiyim. Ayrıca çok iyi seviyede Kürtçe ve orta seviyede  İngilizce dillerini bilmekteyim" dedi.