Seçimlere hazır olduğunu dile getiren Genel Başkan Yardımcısı Ali Karnap, Van ilinde olduğu gibi birçok şehirde teşkilat yapılandırılmasının tamam olduğunu belirterek, yarın seçim olacakmış gibi hazır olduklarını söyledi.

Karnap, Van il başkanlığı ziyaretinde Van Havadis Gazetesine yaptığı özel açıklamada; "Adalet partisi son çalışmalarından beraber, Türkiye’de şuan 72 il 316 ilçede olduğunu ispatladı. 2019 genel ve yerel seçimlerine gidebiliyoruz.  Adalet partisi Van’da bile şuan Gevaş, Edremit, Çatak, Çaldıran birçok ilçesinde yeterli yer almıştır. İl başkanımız Habip Ataş tarafından ve güzel yönetimi ile birlikte adalet partisi 2019 seçimlerinde var. Biz tamimiyle iktidara hazırlanıyoruz. Aslında şöyle bir inancımız var; biz hiçbir partinin hatalarını görmek istemiyoruz. Herhangi bir partinin tabelası eğilirse kesinlikle ve kesinlikle biz o tabelayı düzeltme tarafındayız. AKP, CHP, MHP olsun ama ne zaman ki bu hatalar ihanete gittiği zaman son noktayı dur diyerek vuruyoruz. Kesinlikle bizim hassas kırmızı çizgimiz vardır. Vatan kırmızı çizgimizdir. Burada olan mozaik insanlar kırmızı çizgidir. Bizde ayrımcılık yoktur. Türkiye cumhuriyetinin, Lazıyla, Çerkez’iyle, Kürdiyle, demeden biz bir mozaiğiz. Bu mozağiyi kim bozmaya kalkarsa onun  karşısında olacağız. Aynı zamanda adalet partisi yeni ekibi ve yeni misyonuyla ile beraber sahadadır.  Van’daki durum ise yeterli durumdadır. Gürpınar, Erciş, Çatak, Gevaş, hepsi ile birlikte biz seçime hazırız. Önlemimizi ve yeterliliğimizi almışız" diyerek Adalet Partisi İl Teşkilatına teşekkür ettiğini vurguladı.

Başkan Karnap; "Bugün Türkiye’de ve birçok yerde işsizlik had safhada olduğu gibi, tarım, üretim bitmiş durumdadır. Öğrencilerimizin durumu gerçekten içler acısıdır. Yani şunu dememiz lazım ki, yeni güzel ideolojilerle beraber geliyoruz. Artık sadece eleştirmek için değil, gerçekten bu halkın hak ettiği yere gelebilmesi için yeni projelerimiz vardır. Sayın Genel Başkanımız Prof. Dr. Vecdet Öz Önderliğinde de yeni  projelerimizi  basın ve halka sunacağız.

Adalet Partisi olarak imece usulü kuruluyoruz. Bizim kuruluşumuzdan hiçbir kişi  para ve vizyon satılmışlık yoktur. Tamimiyle yüreğini bir araya koymuş vatan aşkı ile beraber büyüyen insanlarız. Vatan bizim için aşktır. Hani buradaki insanlarımızın hepsi çocuk sahibidir. Çocuğa bakar gibi vatanımıza bakıyoruz. Vatan bizim aşkımızdır. Bizim vatanımıza dokunulmadığı sürece hiçbir sıkıntımız yoktur. Biz tamimiyle mozaiğimizi oluşturacağız. Bunun içerisinde ayrım yoktur. Bizler,  din, ırk, renk,  İl, ayırımı yapmıyoruz, tamimiyle bir bütünüz. Bu mozaiği hep beraber oluşturacağız. Adalet partisinin ana misyonu budur. Biz artık oturan teşkilattan yana değiliz. İl il, ilçe ilçe, köy köy, mahalle mahalle, gezeceğiz. Bu seyahat boyunca bütün ekibime çok teşekkür ediyorum. Biz artık oturarak değil sahaya inerek var olmayı düşünüyoruz" diyerek, kendilerine gösterilen yakın ilgi ve alakadan ötürü,  Adalet Partisi Van İl Başkanı Habip Ataş başta olmak üzere, her birisine ayrı ayrı teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

Haber yorum:Sefa Bildik/Van Havadis