Anadolu Basın Birliği Van Şubesi’nin kurumlara yönelik ziyaretleri devam ediyor. Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreteri Mustafa Yalçın’ı ziyaret eden Anadolu Basın Birliği üyeleri, ardından Genel Sekreter Yardımcısı Fazıl Tamer’e ziyaret gerçekleştirdi.

Van’ın en büyük ve en önemli kurumlarından biri olan Van Büyükşehir Belediyesi’nin, Van’ın her anlamda gelişmesi, cazibe merkezi olması, altyapı ve üstyapı ile  yaşanılabilir bir şehir olması için yapacağı çalışmaların önemine değinen ABB Üyeleri, başarının bir ekip işi olduğunu ifade ettiler. Van’da bir çok kurumu, kuruluşu ziyaret ettiklerini, genelde Van ilini ilgilendiren sorunların gündemi getirilmesi, bu konuda fikir alışverişinin fayda sağlayacağı kanısıyla hareket etiklerini belirten Anadolu Basın Birliği üyeleri, istişarenin kalkınma, gelişme, refah ve huzur için önemli adımlar olduğuna işaret ettiler.

Genel Sekreter Yardımcısı Fazıl Tamer ise, bir basın kuruluşunun bu önemli misyonu yüklenmesinin farklı ve güzel bir açı olduğunu ifade ederek, ortak çalışmalar, bilgi ve fikir alışverişinin avantajları olduğundan söz etti. Yapılan çalışmaların basında yer alması, halkın bilgiye, doğruya, hizmete ulaşmasından basının rolünün çok büyük olduğunu söyleyen Tamer, "Basın mensupları her zaman doğruları yazmalıdır. Doğrular yazıldıkça kentin gelişmesine katkı sunabilecektir.  Yalan ve iftira haberlerle kimse başarıyı elde edemez. Hepimiz bu kentte yaşıyoruz. Bu kente aynı havayı teneffüs ediyoruz. Bir insanın sadece başarılı çıkışını engellemek için, iftira yada yanlış haberlere yer vermek kesinlikle doğru değildir. Zira kaliteli basın mensupları, doğru yaptıkları haberlerle halk tarafından önemsendiği gibi, kentin gelişmesinde de büyük katkı sunar. İnşallah hepimiz el birliği ile bu kentin gelişmesine katkı sunacağız" diyen Tamer; ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.