Büyükşehir Belediyesi Teknik hizmet biriminden  sorumlu Genel Sekreter yardımcılığı görevine getirilen Ülker Cem Kaplan, bilindiği üzere daha önce Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünde Araştırma görevlisi olarak hizmetlerini sürdürüyordu.

 Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı görevine atanan Kaplan, Van için büyük ve başarılı projelere imza atacağı kamuoyu tarafından yakinen bilinmekte. Kaplan'a hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Anadolu Basın Birliği Van Şube Başkanı Ayhan Yazlık, Kaplan'ı çok uzun süredir tanıdığını belirterek, Genel Sekreter Yardımcısı Ülker Cem Kaplan'ın Van Belediyesi için isabetli bir karar olduğunu belirtti.

Anadolu Basın Birliği Van Şube Başkanı Ayhan Yazlık, "Ülker Cem Kaplan, alanında oldukça başarılı bir şahsiyet. Teknik hizmet birimlerinden sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı olarak göreve başlaması, isabetli bir karar olmuştur. Van'ı ve Van'ın yapısını bilen birilerinin önemli yerlerde olması elbette ki, Van için büyük faydası olacaktır" diyen Anadolu Basın Birliği Van Şube Başkanı ve aynı zamanda Van Havadis Gazetesi imtiyaz sahibi olan Ayhan Yazlık, Kaplan'a yeni görevinden başarılar dilediğini sözlerine ekledi.

Van Büyükşehir Belediyesi Teknik Hizmet Birimlerinden sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Ülker Cem Kaplan, yapılan ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, böylesi önemli bir makamda olduğu için, kendisini şanslı bulduğunu belirtti

Teknik hizmet birimlerinden sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Ülker Cem Kaplan,  ABB Van Şubesine, ziyaretten dolayı teşekkür ettiğini belirterek; "Rabbim bizleri, bize güvenen büyüklerimize karşı mahcup etmesin. Kendi memleketimize ne kadar iyi ve kalıcı hizmetler sunarsak, o kadar mutlu olacağız. Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın gibi önemli isimlerle çalışmak bana büyük cesaret veriyor. Tecrübeleri ve engin fikirlerinden faydalanarak Van ilimize büyük hizmetler yapacağımıza inancım tamdır" diyen Kaplan, Van'ın hak ettiği yere gelebilmesi konusundan herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini sözlerine ekledi.