Samsun Üniversitesi 60 sözleşmeli personel alımı yapacak

Samsun Üniversitesi 60 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Teknisyen, Büro Personeli, Destek Personeli (Aşçı, Garson, Şoför, Temizlik Görevlisi), Koruma ve Güvenlik alımı yapacak. İşte başvuru şartları.

+4
Haber albümü için resme tıklayın

Samsun Üniversitesi 60 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Teknisyen, Büro Personeli, Destek Personeli (Aşçı, Garson, Şoför, Temizlik Görevlisi), Koruma ve Güvenlik alımı yapacak. İşte başvuru şartları..

Samsun Üniversitesinden yapılan açıklamada; "Üniversitemiz birimlerinde 657  sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere, 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”da yer alan Ek 2 inci maddenin (b) fıkrası gereğince “Yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın, KPSS 2020 (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle” sözleşmeli personel alınacaktır." denildi.

Samsun Üniversitesi alım yapılacak kadrolar

NOT: Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar uyarınca sözleşmeli personelin başka bir kuruma naklen tayini mümkün değildir.

Samsun Üniversitesi 60 sözleşmeli personel alımı başvuru şartları

TEMİZLİK GÖREVLİSİ GÖREV TANIMI:

1  -  Üniversitenin  ve  bağlı  olduğu  birimlerin  kapalı  mekanların  ana  girişi  dahil  sınıflar, laboratuvarlar, salonlar ve çalışma odaları ile ortak alanları süpürmek ve paspas yapmak, pencere, masa,  raf,  aydınlatma  armatürleri,  kalorifer  petekleri,  pervaz  ve  benzeri  yerleri  nemli  bezle silmek, 

2  -  Katı  atıkları  ve  geri  dönüşüm  materyallerini  düzenli  olarak toplamak  ve  ilgili  alana taşımak,

3 - Tuvaletleri günlük olarak sabunlu ve dezenfektan bir malzeme ile yıkamak. Tuvaletleri sürekli olarak temiz tutmak, kağıt havlu ve sıvı sabun eksildikçe tamamlamak kontrol formunu paraflamak. Lavaboları sıvı temizleyici malzeme ile temizlemek. Aynaları ve muslukları silmek,
4 - Her türlü malzeme, demirbaş, makine-teçhizat vb. eşya veya yükleri taşımak, mobilya taşınması, sökülmesi ve kurulması işlerini yapmak,
5  -  Görevlendirildikleri  birimlerde  çevre  düzenlemesi  yapmak,  çim  biçmek,  çiçek  ve peyzaj bakımı, budama, sulama işlemlerini yürütmek,
6 - Görevlendirildikleri birimlerde yiyecek-içecek servisi yapmak,
7 - Görev alanındaki tespit edilen arıza ve hasarları ilgililere bildirmek,
8  -  Görevlendirildikleri  birimlerde  görev  tanımlarına  uygun  olarak  birim  yöneticileri tarafından verilen diğer iş ve işlemleri yürütmek,
9 - Tüm bu işlemler esnasında iş sağlığı ve iş güvenliği kurallarına uymak, kullanılan mal ve  malzemelere  azami  özen  göstermek,  aynı  zamanda  temizlik  malzemelerinin  ilgili  uygun yerlerde ve yeterince kullanmak ve muhafazasını sağlamak.

ARANILAN GENEL KOŞULLAR:

1 - 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.

2 - 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı
ile çalışmaya ve görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı ile engeli bulunmamak.

3 - Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi bulunmamak (askerliğini yapmış olmak).

4  -  Son  1  (bir)  yıl  içerisinde  sözleşmeli  personel  olarak  istihdam  edilenlerden,  hizmet sözleşmesi    esaslarına    aykırı    hareket    etmesi    nedeniyle    kurumlarınca  özleşmelerinin feshedilmemiş  olması  veya  sözleşme  dönemi  içerisinde  Bakanlar  Kurulu  kararı  ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmesini tek taraflı feshetmemiş olmak.

5  -  Herhangi  bir  sosyal  güvenlik  kurumundan  emeklilik  veya  yaşlılık  aylığı  almıyor olmak.

6 - Daha önceden herhangi bir kurumda çalışırken iş akdi fesih edilenlerle, kendi isteği ile görevinden istifa edenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir.

BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ, ZAMANI ve İSTENİLEN BELGELER:

Adaylar  ilanın  Resmi  Gazete’de  yayımlandığı  günden  itibaren  15  gün  içinde  Samsun Üniversitesi  resmi  internet  sayfası  www.samsun.edu.tr  den  ilan  tarihi  itibariyle  temin  edilecek başvuru formu ve istenilen belgelerle birlikte şahsen ya da posta ile Personel Daire Başkanlığına başvuru  yapacaklardır.  Posta  ile  yapılacak  başvuruların  son  başvuru  tarihine  kadar  ulaşması gerekmektedir.  Eksik  belgeli  veya  süresi  içinde  yapılmayan  başvurular  ile  internet  üzerinden yapılan   başvurular   değerlendirmeye   alınmayacaktır.   Yanlış   birime   ve/veya   adrese   teslim edilmesinden,    posta    ile    başvuran    adayların    başvurularının,    postadaki    gecikmelerinden Üniversitemiz sorumlu değildir.

İstenilen Belgeler:

1. Başvuru Formu

2. Bir adet fotoğraf (Başvuru formuna yapıştırılacaktır.)

3.  Nüfus  Cüzdanı  Fotokopisi  (e-Devlet  üzerinden  alınan  nüfus  kayıt  örneği  de  kabul edilecektir.)

4.   Öğrenim   Belgesi   (Başvuruda   bulunacak   olan   adaylar   e-Devlet   üzerinden   alınan karekodlu  belgeler  ile  başvuru  yapılabilecektir.  Yabancı  yükseköğretim  kurumu  mezunlarının diplomalarının  Yükseköğretim  Kurulu  Başkanlığınca  denkliğini  gösteren  belgesinin  başvuruda ibraz etmesi gerekmektedir.)

5. KPSS Sınav Sonuç Belgesi (Kontrol numaralı)

- Lise mezunları için 2020 KPSSP94 puanı,

- Önlisans mezunları için 2020 KPSSP93 puanı,

- Lisans mezunları için 2020 dönemi KPSSP3 puanı değerlendirilecektir.

6. Adli Sicil Durum Belgesi (Aslı veya e-Devlet üzerinden temin edilen kontrol edilebilir şekilde oluşturulmuş olmalıdır.)

7. Belge (Başvurulan unvanda isteniyor ise aslı veya onaylı örneği)

8.   Onaylı   Hizmet/Tecrübe   Belgesi;   hizmetin   yerine   getirildiği   kamu   kurum   ve kuruluşu/şirket hizmet belgesi veya onaylı bir yazıyla belgelendirilmelidir. Bu belge ile birlikte çalışılan sürelere ait SGK/Sigorta Hizmet Dökümünün ibraz edilmesi de zorunludur.

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE SONUÇLARI:

KPSS   puan   sıralaması   sonrasında   asıl   ve   yedek   adayların   isimleri   başvuru   bitim tarihinden sonraki 5 (beş) iş günü içerisinde Personel Daire Başkanlığı tarafından belirlenecektir. Yerleştirme   sonuçları   ve   atama   için   talep   edilen   evraklar   www.samsun.edu.tr   adresinde yayınlanacaktır.   Bu   ilan   tebliğ   mahiyetinde   olacağından   ayrıca   tebligat   yapılmayacaktır. Atanmaya  hak  kazanan  adaylar  sonuçların  http://www.samsun.edu.tr  adresinde  yayınlandığı tarihten  itibaren  7  gün  içerisinde  işe  başlamaları  için  gerekli  evrakları  tamamlayarak  şahsen Personel  Daire  Başkanlığına  teslim  etmeleri  gerekmektedir.  İşe  başlama  için  gerekli  evraklar, başvuru  zamanı  ve  yeri  ile  ilgili  bilgilerin  http://www.samsun.edu.tr  adresinden  takip  edilmesi gerekmektedir. Asıl kazananlardan verilen süre içerisinde başvuran olmadığı veya aranan şartları taşımadığı tespit edilenlerin yerine yedek adaylardan sırasıyla yerleştirme yapılacaktır. Belirtilen süre  içerisinde  istenilen  belgeleri  tamamlayarak  teslim  etmeyen  adaylar  haklarını  kaybederler. Başvuru ve atama işlemleri sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu veya herhangi bir şekilde gerçeği sakladığı tespit edilenlerin sözleşmesi yapılmaz. Sözleşme yapılmış olsa dahi fesih edilir.

İlanda bulunmayan hükümler için genel mevzuat hükümleri geçerlidir.

20 Eki 2021 - 14:54 Samsun- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Van Havadis Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Van Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Van Havadis editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Van Havadis değil haberi geçen ajanstır.Van Markaları

Van Havadis, Van ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (432) 214 30 30
Reklam bilgi


Anket Vanspor'un içinde bulunduğu durumdan memnun musunuz?