HİZMET-İŞ Sendikası Van Şube Başkanlığına Fatih Akdeniz seçildi

HİZMET-İŞ Sendikası Van Şubesinin yapılan 9. Olağan Genel Kurulunda, HİZMET-İŞ Sendikası Van Şube Başkanlığına Fatih Akdeniz seçildi.

Büyütmek için resme tıklayın

HAK-İŞ Konfederasyonu ve HİZMET-İŞ Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan, 5 Ekim 2021 tarihinde, HİZMET-İŞ Sendikası Van Şubesinin 9. Olağan Genel Kuruluna video konferans yöntemiyle katıldı.

Koronavirüs önlemlerine uygun gerçekleştirilen Genel Kurula; HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve HİZMET-İŞ Genel Başkan Vekili Av. Hüseyin Öz, HİZMET-İŞ Sendikası Genel Başkan Yardımcıları Celal Yıldız, Halil Özdemir ve Mehmet Keskin, HİZMET-İŞ Sendikası Genel Sekreteri Remzi Karataş, HİZMET-İŞ Sendikası Van Şube Başkanı Fatih Akdeniz, HİZMET-İŞ Sendikası Muş Şube Başkanı Yaşar Kalır, HİZMET-İŞ Sendikası Kars İl Başkanı Barış Üstebay, AK Parti MKYK Üyesi Av. Zahir Soğanda, VASKİ Genel Müdürü Ülker Cem Kaplan, Gelecek Partisi Van İl Başkanı Zihni Aslan, Memur-Sen Van İl Başkanı Mehmet Ali Uca, HAK-İŞ’e bağlı sendikaların Van Şube ve İl Başkanları, Sivil toplum kuruluşlarının Van temsilcileri ve basın mensupları katıldı.

Genel Kurula video konferansla katılarak bir konuşma gerçekleştiren HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, “HİZMET-İŞ 5 bine yakın üyesiyle Doğu Anadolu Bölgesinde en güçlü sendikalardan, Van şubemiz ise en güçlü şubelerden biridir. Van ve çevre illerde üye sayımızı artırmak için yoğun çalışma içerisindeyiz” dedi.

“Van’da en güçlü bir sendikal yapı olarak yer almanın gururunu yaşıyoruz”

Van’da 12 Eylül öncesinde başlayan örgütlenme çalışmalarının 12 Eylül yasaklarının ortadan kalkmasından sonra yeniden başlatıldığını ve 4 yıl süren çalışmalar sonucunda 1989’da Van’da yeni bir dönemi başlattıklarını kaydeden Arslan, “Van’da 1989 yılında yeni bir dönemi başlattık. Sendikamızın bayrağını buraya diktik. Bir dönem geldi ne yazık ki malum belli çevrelerin HAK-İŞ’e karşı, sendikamıza karşı düşmanca tutumları nedeniyle üyelerimiz baskıyla, tehditle sendikamızdan koparıldı ancak şubemizi kapatmadık. Şartlar ne olursa olsun olağanüstü dönemlerin en ağır faturalarını yaşayan Van’ın şehrin ve Vanlı emekçilerin mutlaka HAK-İŞ’te temsil edilmesi gerektiğinin altını çizdik. Olağanüstü hal dönemlerinde sendikal mücadelenin nasıl yapılması gerektiğini o bölgede kalarak, o bölgede çalışarak devam ettirdik. Bugün bu şehirde olmanın, bu şehirde en güçlü bir sendikal yapı olarak yer almanın gururunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin normalleşmesi, olağanüstü halin kaldırılması, bölgede barışın, kardeşliğin tesis edilmesi konusunda HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ’in her zaman inisiyatif aldığını kaydeden Arslan, “Ekim Van depreminin yıl dönümüdür. O felaket aşamasında HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ olarak Van’daydık. Depremin yaralarının sarılması için yoğun çalışmalar yürüttük. Yine 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra Türkiye ziyaretlerimizde Van’da bulunduk, Van halkıyla kucaklaştık. Çözüm sürecinde Türkiye’nin normalleşmesi, bölgenin normalleşmesi, terörün sona erdirilmesi, kardeşlik ve barışın yeniden ikame edilmesi konusunda sorumluluk aldık. Bugün de bölgenin kalkınması için, bölgedeki işsizliğin azaltılması için, bölgede barışın, kardeşliğin devam etmesi için elimizden gelen ne varsa sorumluluklarımızı yerine getirmeye çalışıyoruz” dedi.

HİZMET-İŞ Genel Başkan Vekili Öz: “Tüm üyelerimizin, sendikamızın kademelerinde demokratik şekilde yer almasını teşvik ediyoruz”

HİZMET-İŞ Sendikası’nın Van’da 32 yıllık mücadele geçmişi olduğunu kaydeden HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve HİZMET-İŞ Genel Başkan Vekili Av. Hüseyin Öz, “696 sayılı KHK ile kadro alan emekçilerin, sendikamızın tüm kademelerinde demokratik şekilde yer almalarını teşvik ediyoruz” dedi.

“Bugün yeni vizyonumuzla, bugüne kadar hiç olmadığımız kadar demokratik bir seçim dönemini yaşadık” diye konuşan HİZMET-İŞ Genel Başkan Vekili Öz, “Van’da demokratik katılım için tüm işyerlerimize SMS gönderdik. Eksiklerimiz olabilir ancak prensip olarak yapmaya çalıştığımız şey, bu salonda bulunan arkadaşlarımızın temsil ettiği yaklaşık 5 bin emekçinin, en demokratik şekilde temsil edilmesidir” şeklinde konuştu.

HİZMET-İŞ Sendikası’nın tüzel kişiliğine karşı yapılan hiçbir saldırıya sessiz kalmayacaklarını belirten HİZMET-İŞ Genel Başkan Vekili Öz, “Şahsımıza yapılan bazı ithamları görmezden gelebiliriz. Ancak asla Sendikamıza yapılacak hiçbir söze sessiz kalamayız. Sendikamızın varlığına, birliğine ve dirliğine laf edenleri teşkilatımızda barındırmamız mümkün değildir. Bilin ki, teşkilatımızda demokrasi ve özgürlük var. Asıl olan teşkilatlardır, çalışanlardır. Bugüne kadar şubemiz için mücadele eden herkese teşekkür ediyoruz. Yapılmaya çalışılan bütün algılara rağmen bu salona gelen tüm üyelerimize ayrıca teşekkür ediyoruz” dedi.

Yıldız: “Biz Birilerinin Tarafı Değil Emekçilerin Tarafıyız”

HİZMET-İŞ Sendikası’nın Van Şube 9. Olağan Genel Kuruluna katılan herkese teşekkür ederek konuşmalarına başlayan HİZMET-İŞ Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Celal Yıldız, “Zor bir coğrafyada yaşıyorsunuz. Bizde HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ olarak sizlere yardımcı olmak için buradayız. Bu bölgenin insanlarının neler yaşadıklarını hissetmemiz lazım. Sendikamızın Van’da kurulduğu ilk günden bugüne destek veren, mücadele veren, emek veren, gayret gösteren bütün yol arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Biz barış ve huzur içinde bir genel kurul geçirmek istiyoruz. Biz emekçilerin tarafıyız. Bunu herkesin bilmesini istiyoruz” dedi.

Özdemir: “Bizim Yaptığımız İş Sendikacılıktan Öte Bir Davadır”

Genel Kurulun herkese hayırlı olması dileğinde bulunan HİZMET-İŞ Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir, “Sendikamız Van’da uzun yıllardan beri örgütlüdür. Geçmişte fitne ve fesat çıkarmaya çalışanlar olsa da Sendikamız Van’da sizlerden aldığı güçle dimdik ayaktadır. Bugün Sendikamız 240 bine yakın üyesiyle Türkiye’nin en büyük işçi sendikasıdır. Bunu da asla kavga etmeden ama dik durarak başarmıştır. Bizim genel kurullarımızda kavga değil kardeşlik vardır çünkü bizim amacımız emekçilere hizmet etmektir. Bizim yaptığımız iş sendikacılıktan öte bir davadır.  Türkiye’nin neresinde mazlum ve mağdur varsa HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ onun yanındadır” şeklinde konuştu.

Keskin: “Biz İş Yerlerimizde Kalıcı Barışı Sağlamaya Çalışıyoruz”

Sendikacılığa farklı bir misyon katmak için çalıştıklarını belirten HİZMET-İŞ Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Keskin, “Biz işverenlerimizi rakibimiz olarak görmüyoruz. Kavgayla bir yere varılmayacağını biliyor, sendikacılık anlayışını değiştirmeye çalışıyoruz. Bu ülkenin kavgaya ihtiyacı yok. Bu ülke ne çekiyorsa kavgadan çekiyor. Biz iş yerlerimizde kalıcı barışı sağlamaya çalışıyoruz. Bildiğiniz gibi İstanbul seçimlerinden sonra bir SMS ile 1.500 emekçinin işine son verildi. O dönemde işten çıkarmalarla ilgili işverenle yaptığımız görüşmelerden sonuç alamayınca, arkadaşlarımızla bir mücadele başlattık. O dönem mağdur emekçilerin yanında sadece Sendikamız vardı. O dönem kabadayılık yapan sözde sendikacılar asla emekçilerin yanında olmadı. Baki olan kurumlardır isimler değildir” diye konuştu.

Genel Kurulda HİZMET-İŞ Sendikası Van Şube Başkanı Fatih Akdeniz ve Memur-Sen Van İl Başkanı Mehmet Ali Uca da birer selamlama konuşması gerçekleştirdi.

Van Şube Başkanlığına Fatih Akdeniz Seçildi

Gerçekleştirilen Genel Kurulda yapılan seçim sonucunda HİZMET-İŞ Sendikası Van Şube Başkanlığına Fatih Akdeniz seçilirken, Şube Başkan Yardımcıları ise Azad Kartal, Metin Yüksel Sevinç, Mehmet Salih Tanrıtanır ve Veysel Güven oldu.

Van Havadis Haber

05 Eki 2021 - 17:47 Van- Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Van Havadis Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Van Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Van Havadis editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Van Havadis değil haberi geçen ajanstır.

01

Adalet - Abdullah Başkanda orda olmalı ve en azından geçmiş günlerin hatrına plaket verilmeliydi sizede bu yakışırdı hiç hoş olmamış Göreve atanan arkadaşımızada hayırlı olsun diyor zorlu günler bizi bekliyor diyoruz

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Ekim 00:15


Van Markaları

Van Havadis, Van ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (432) 214 30 30
Reklam bilgi


Anket Vanspor'un içinde bulunduğu durumdan memnun musunuz?