Vanspor FK Başkanı Yenitürk istifa etti: Vanspor için bütün servetimi verdim

Vanspor FK Başkanı Servet Yenitürk istifa ettiğini duyurdu. Yenitürk yaptığı açıklamada; "Vanspor için bütün servetimi verdim" ifadelerini kullandı.

Büyütmek için resme tıklayın

Vanspor Kulüp Başkanı Servet Yenitürk, Şahabettin Özarslaner Tesislerinde gazetecilerle bir araya gelerek görevinden istifa ettiğini açıkladı. Yenitürk, istifasında İşadamı Zahir Kandaşoğlu'nun, Van'da yayın yapan bir gazeteye yaptığı açıklamalarının büyük rol oynadığını söyledi. Kulübün toplam borcu 19.5 milyon TL olduğunu söyleyen Yenitürk, 10.5 milyon TL'nin kendisine ait olan borç olarak açıklandı.

“Hedefimize ulaştık ve şampiyon olduk”

Dönemin Van Valisi Murat Zorluoğlu tarafından takımın kendisine verildiğini söyleyen Yenitürk, “Bilindiği üzere 2017-2018 sezonunda Vanspor’umuzun yine böyle bir sıkıntısı vardı. O dönem Vali Murat Zorluoğlu tarafından davet edildik. Vanspor’a yardımcı olacaklarını, beraber hareket edileceğini, güzel bir yönetim oluşturularak taşın altına elimizi koymamızı ısrarla rica etti. Bizlerde konu Vanspor olunca, konu Van olunca gözümüzü kırpmadan, sorgulamadan, borcunun ne olduğunu sormadan daveti kabul ettik. Elimizi taşın altına koyduk ve Vanspor’umuzu 2017-2018 yarı sezonunda devraldık. Biz başladığımız zaman takımımız Antalya’da ve hocası yoktu. 10 futbolcumuz kalmıştı. Buna rağmen transfer sürecine kısa bir süre kalmıştı. 15 gün içerisinde transferlerimizi yapıp, hocamızı takımın başına getirdik. Sezona başlar başlamaz, ciddi bir mücadele vererek, sıkıntılı bir süreç içerisinde bir diğer seneyi hesap ederek, o gün scout ekiplerimizi ciddi bir şekilde çalıştırarak, o dönem ligi 7. sırada bitirdik. Ama önümüzdeki sene için ciddi araştırmalar yaparak, güzel bir kadro kurarak 2018-2019 futbol sezonunda iddialı bir şekilde, grupta varız, şampiyonluğa oynayacağız diye bir hedef koyduk. O sezon direkt şampiyon olmasak da, play-off’larda gerçekten ciddi bir mücadele vererek, hemen hemen tüm Van olarak kenetlendik, bir araya geldik, hedefimize ulaştık ve şampiyon olduk” dedi.

“Biz elimizi tekrar taşın altına koyduk”

Vanspor’da göreve geldikten sonra ciddi sıkıntılar yaşadığını söyleyen Yenitürk, “2018-2019 yılında 2. Lig’e çıktıktan sonra tekrar aynı sezon birinci lige çıkma gibi bir hedefimizin zor olacağını, buna rağmen güzel bir kadro kurduk. Sıkıntılarımız olmasına rağmen ciddi bir mücadele verdik. Play-off’u az bir puanla kaybettik. 2020- 2021 futbol sezonunda ise yine geçtiğimiz yıl böyle kongre sıkıntıları yaşadık. Bizim de götüre bilme şansımızın az olduğunu, sıkıntılarımızın olduğunu defalarca dile getirdik. İki kongre sürecinde de aday olamadık. Bir ekip kuramadık. Buna rağmen çaresiz bir durumda kaldık. Kongremiz bittikten sonra arkadaşlarımızla istişare yaptık. Bırakırsak, takım kayyuma gidecek ve çok ciddi sıkıntılar yaşayacağı kanaatine vardık. Biz elimizi tekrar taşın altına koyduk ve takımımızı mağdur etmedik.

"Vanspor’u çocuklarım gibi gördüm"

Bu sezonda transferde geç kalmamıza rağmen, istediğimiz transferleri yapamamamıza rağmen, 4-5 mevkide eksiğimiz olmasına rağmen yine de ciddi bir mücadele verdik. Güzel bir hırsla, güzel bir ekip ruhuyla takımımızı play-off’a taşıdık. Play-off’ta maalesef bazı sıkıntılardan dolayı, bazı ödemelerden dolayı, futbolcularımızın haklı olarak birçoğunun sözleşmesi bitiyordu, ‘benim sözleşmem bitiyor, ya alacağımı alır oynarım yada oynamayacağım’ gibi şeylerle karşılaştık. Bunlara rağmen Play-off’umuza devam ettik. Fakat nasip olmadı, elendik. Şehrimize 2018-2019 yılında şampiyonluk yaşattık. 2019-2020 yılında play-off’a ulaşma heyecanı yaşattık ve fakat nasip olmadı. Bu sezon ise yine play-off heyecanı yaşattık. Biz başladığımız günden bu yana Vanspor’u bütün şirketlerimizin üstünde tuttum, çocuklarım gibi gördüm. Ciddi bir emek verdik ve bir yerlere getirmek için çaba harcadık. Kendimizi sıkıntıya soktuk. Şirketlerimizi bir tarafa bıraktık, çocuklarımızı ihmal ettik, buna rağmen çok ciddi emekler verdik” diye konuştu. 

“Memleketimizde emeğe saygısızlık var”

Vanspor’a her zaman sahip çıktıklarını belirten Yenitürk, “Bizim memleketimizde emeğe saygısızlık var. Bizim memleketimizde her zaman, başarı alkışlanmamıştır. Her zaman başarı kıskanılmıştır. Her zaman başarı, çekememezliklerle karşılaşmıştır. Ama biz hiçbirine aldırış etmedik. Bu sezon biz yine mutlaka kongreye gideceğimizi ifade ettik.  Aday olacakların kongre öncesi mutlaka üye olma zorunluluğu var dedik. Israrla bunu söyledik. Buna rağmen bu kapıya gelip, beni üye yapın diyen kimse boş döndürülmemiştir. 9 Haziran’da ilk kongre günümüzde aday çıkmadı. Bizim de bu sezon götürme şansımızın olmadığını ve ciddi sıkıntılar yaşayacağımızı, imkanlarımızın olmadığını ifade ettik ve herkesi Vanspor’a sahip çıkmaya davet ettik. Buna rağmen aday çıkmadı. 16 Haziran’da ikinci kongremizde yine aday çıkmadı. Biz halen istifa etmemiştik ve etmemişiz de. Bunu bir tarafa bırakarak tekrar arkadaşlarımızla görüştük.

"Kendi çapımızda yine bir şeyler sağlamaya çalıştık"

Gerekli istişareleri yaptık. Bu görüşmeden sonra Sayın Valimizle görüşmeye başladım. Sayın Valimiz geçtiğimiz yıl bize 1 milyon civarında destek sundu. Bunun arttırılmasını talep ettik. Sayın Genel Sekreterimizle bunu görüştük. Bu desteği bu yıl için 2 milyon civarına çıkardık. Tesislerimiz yıllardır onarım görmemiş, tadilat görmemiş bir durumda. Bu sezon tesiste ciddi sıkıntılar yaşadık. Tesisimizin tadilatı için ve destek için 10 gün Ankara’da milletvekillerimizle, siyasilerimizle, il başkanımızla mücadele ettik. Gençlik Spor Bakanımızla bir araya geldik. Gençlik Spor Bakanımızdan 8,5-9 milyon civarında bir proje çıkararak tesisimizin tamamını onarım yapmak için onay aldık. Milletvekillerimizden 500 bin TL civarında bir sponsorluk temin ettik. İsim sponsorumuz Silahtaroğlu Çağrı beyden 900 bin TL bu sezon için ek ödenek yapılmasını görüştük. Kendi çapımızda yine bir şeyler sağlamaya çalıştık” ifadelerini kullandı.

“Vanspor’a talip olmadık”

Vanspor’a hiçbir zaman talip olmadığını belirten Yenitürk, “Hafta başında yönetimimizle birlikte toplandık. Yeni yönetim oluşturma kararı aldık. Yine biz bu taşın altına elimizi koyalım diye bir karar aldık. Tabi yeni yönetim için Ankara, İstanbul ve Van’da birçok işadamımızla görüştük. Bir araya geldiğimizde herkesin en az 200 bin TL sezon içerisinde destek olmasını, 200-300 bin TL’de Vanspor’a borç vermek kaydıyla, bu sezonu böyle götürelim diye bir karar aldık. Yönetime giren tüm arkadaşlarla böyle bir istişare yaparak, böyle bir karar aldık. Yeni oluşturduğumuz yönetimimizde başta şahsım, Adnan Bayram, Oktay Ukay, Cafer Kanpolat, Suat Akman, Muhammet Çiftçi, Kadir Çetin, Levent Cankurtaran, Selami Tozoğlu, Fatih Akdeniz ve Sezgin Sezer, bu arkadaşlarımızın tamamıyla görüşerek, taahhütlerini söz alarak Vanspor’u mağdur etmeyelim diye bir karar aldık. Yönetimimizde bir kısım arkadaşlarımız da bizi yalnız bıraktığı için, azınlık duruma düşme durumundaydık. Azınlığa düşmekten dolayı tekrar bir olağanüstü kongre kararı alabiliyorduk. Böyle bir karar aldık. Biz yönetime girdiğimiz zaman Vanspor’u kendi isteğimizle devralmadık. Vanspor’a talip olmadık. Vanspor’un sıkıntılarından dolayı davet edildik, daveti çevirmedik” dedi. 

“10 yıl boyunca Vanspor düşmemeye oynamıştı”

Vanspor’un hiçbir zaman borcunu sorgulamadan yoluna devam ettiğini söyleyen Yenitürk, “Yönetime geldiğimiz zaman Vanspor’un ciddi borçları vardı. Bunları hiçbir zaman dile getirmedik. Hiçbir zaman yargılamadık, sorgulamadık. Biz her şeyi göğüsleyerek yolumuza devam ettik. O dönemde kulübün 20 milyon borcu vardı. Hiçbir zaman kimse yazmadı, bir yerde konuşulmadı. Sadece 20 milyon belediyeden borç alınmıştı. 12 milyon civarında sponsorlukla, Spor Toto’dan, Federasyondan gelir gelmişti. Bizim de 3-3,5 sezonumuza denk gelecek şekilde 57 milyon civarında bir harcama yapılmıştı. 10 yıl boyunca bizim Vanspor’umuz sadece düşmemeye oynamıştı. Biz geldiğimiz 20 milyon nereye harcanmış diye yargılamadık. Biz geldiğimizde resmiyette 5 milyon lira borç görünüyordu. Ama sonuçta bu borç 7,5- 8 milyona çıktı.

"Borçları sorgulamadan yolumuza devam ettik"

Sigorta ve vergi borcu 3,5 milyon civarında görünüyordu. 10 yıl boyunca futbolcuların sigortaları eksik yatırıldığından dolayı kulübe 1 milyon 800 bin lira ceza geldi. Listemizde olmayan sebeplerden dolayı tesislerimize yapılan tadilat, aydınlatmadan dolayı kulübümüze icra geldi. Biz devraldığımız zaman hocalar, futbolcular kulübe icra gönderdi. Avukatlar icra gönderdi. Buna rağmen biz hiçbir zaman üşenmeden bunların mücadelesini verdik. Eski yönetimde yer alan arkadaşlar dahi, bir sefere mahsus, çek vermişlerdi. Bu çekin karşılığı ödenmişti. Fakat tekrar bir fatura kesilmiş. Top, forma, bedeli olarak, bu arkadaşımız kulübü icraya verdi. 117 bin TL karşılığında 180 bin TL’ye yakın para ödedik. Biz bunların hiçbirini sorgulamadan yolumuza devam ettik” şeklinde konuştu.

“Zahir Kandaşoğlu’nun açıklamaları sonrası istifa kararı aldım”

İşadamı Zahir Kandaşoğlu’nun “Servet bey valilik ve belediyelerden destek almak için blöf yapıyor. Aslında bu takımı yok etme planıdır. Şuan adım adım uygulanıyor” açıklamalarına tepki göstererek istifa eden Yenitürk, “Vergi ve sigorta borcundan dolayı kulübe transfer yasağı geldi. Bu yasağı kaldırmak için borçların bir kısmını ödeyip, sigortayı ve vergiyi ya komple yatırmamız gerekiyordu, yada yapılandırma yapabilmemiz için, borç miktarı kadar ipotek vermemiz gerekiyordu. Mecburen hiç kimseye söylemeden, 8 tane iş makinemi sigortaya ipotek ettirdim. Halen ipoteklidir. Kendi aracımı ve çocuklarımın araçlarını vergi dairesine ipotek ettirdim. Halen o araçlarda ipoteklidir. Bu kadar emeklerimize rağmen, düşündüğümüz fedakârlıklara rağmen eleştirildik. Buna rağmen, sıkıntı üstüne sıkıntı yaşıyoruz. Son durumumuz için kararı vermiştik. Biz bugün basın açıklamasıyla birlikte yolumuza devam edecektik. Yine Vanspor’u, Van taraftarını, Van halkını yalnız bırakmayacaktık. Vanspor’u çocuklarımın üstünde tuttum. Babam yatalaktı, ihmal ettim. Cenazesine yetişebildim. Ben vergi ve sigortalarımı yatırmadım, Van’daki bütün işlerimi kaybettim ama Vanspor’u yarı yolda bırakmadım. Bu taşın altına elimizi koyacaktık ve yolumuza devam edecektik. Ama talihsiz bir açıklama ile karşılaştık. Vansesi Gazetesi’nin Zahir Kandaşoğlu ile yaptığı röportaj sonrası istifa kararı aldım” dedi. 

“Olmayan bir Vanspor’u var ettik”

Vanspor için herkesin kapısını çaldığını söyleyen Servet Yenitürk, “Kendim için hayatımda kimseden borç para istemedim. Ama Vanspor için bunu yaptım. Allah’a şükür bu borçları ödedim. Bunu en iyi bilen yönetimdeki arkadaşımız Oktay Ukay’dır. 6-7 kez kendisi de borç getirmiştir. Vanspor için çaba harcadık. ‘Servet Yenitürk Vanspor’u yok etmek istiyor’ demiş. Olan bir Vanspor mu vardı, ben yok ettim. Olmayan bir Vanspor’u var ettik. Kendi imkânlarımızla, kendi mücadelemizle olmayan bir Vanspor’u, var ettik. Vanspor ismini Türkiye’de konuşturduk. Vanspor ismini hemen hemen her hafta A Spor kanalında konuştuk. Van’ın her köşesinde Vanspor’u konuşturduk. Daha önce Vanspor maçlarına 300-500 kişi giderken, bizim zamanımızda stadımız 8 bin ile 10 bin kişiyle doldu. Yeri geldi stadımızda 3-4 bin Türk Bayrağı sallandı. Vanspor’u 3. Lig’den 2. Lig’e çıkardık. 3 yıldır Van’da futbol heyecanı yaşatıyoruz. Vanspor’u nasıl yok ettik?

"8 tane iş makinesi çöpe atmazdı"

‘Yenitürk Vanspor’u şartlı bırakacağını söylemiş’ bunu kime söyledik? Kim gelip aday oldu da Servet Yenitürk Vanspor’u şartlı bırakıyor. Kim gelirse gelsin, sonuna kadar yardımcı olacağız dedik. Yanında olacağız. Gerekirse yönetiminde olacağız dedik. Hiçbir zaman kimseye şartlı yanaşmadık. Hiç kimseye alacağımızdan dolayı para talep etmedik. Hiç kimse bunu diyemez. Para konuşulduğunda bizim hiçbir şahıstan talebimiz olmadı. Evet, para harcamışız, borç almışız, Vanspor’a borç vermişiz ama neticede bizde şehrimize bu heyecanı yaşattık. Taşın altına elimizi koyduk ve ne yapılması gerekiyorsa hazırız dedik. Servet Yenitürk alacağının peşine düşseydi 8 tane iş makinesi çöpe atmazdı. Servet Yenitürk alacağının peşine düşseydi çocuklarının ve kendi bindiği aracını ipotek ettirmezdi. Bu araçların satışını bile göze aldık” diye konuştu. 

“Vanspor için bütün servetimi verdim”

Kandaşoğlu’nun eleştirilerine yanıt veren Yenitürk, “Vanspor’un Vanlılarla ilgisi olmayacak bir duruma gelmiş demiş. O zaman niye Vanspor’u konuşuyoruz. Derdimiz ne o zaman. ‘Servet Bey, Valilikle, belediyelerden para toplama peşindedir’ demiş. Nereden toplayacağız. Bütün servetimi verdim. Bir tane hastanemi sattım. Bir tane hastanem daha var karar vermiştim, yarın onu da satacaktım. Van’da hangi işadamı bu fedakârlığı yapar? Kim yapar bunu söylesinler. Valilikten de para aldık, belediyeleri de ziyaret ettik. Tesisimizin belki 15 yıldır tadilatı yapılmamış. Tesisimizi komple tekrardan yapabilmek için, milletvekillerimiz, AK Parti İl Başkanımız Kayhan Türkmenoğlu bir hafta-10 gün mücadele ettik. 8,5-9 milyonluk proje onaylattık. Bunu sadece Vanspor için yaptık. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu mücadeleyi vermek kötü müdür? Vanspor’a destek istemek kötü müdür? Bizden önceki yönetimlerde hangi başkan kendi cebinden bin lira harcadı.

"Konuşulan her şey Vanspor’a zarar verdi"

Buralardan gelen desteklerle Vanspor’u ayakta tutmaya çalıştılar. Kendi paramızla yürüttüğümüz zaman Vanspor, Servet Yenitürk’ün şirketi yapılıyor. Para vermediğimiz zaman, para toplamaya çıktığımız zaman Servet Yenitürk, başlamış para toplamaya. Birileri ‘Servet Yenitürk bu takımı asla bırakmaz’ diyorlardı. İşte bırakıyorum. Konuşulan her şey Vanspor’a zarar verdi. Bırakmayacağız diye bir talebimiz yoktur. Biz hep fedakarlığa var olduk. Biz hep elimizi taşın altına koymaya var olduk. Hep servetimizi harcamaya var olduk. Kendi imkanlarımızla bu takımı götürmek için yola çıktık” dedi. 

“Torbalarla Vanspor’a para geliyordu”

Yenitürk açıklamasının devamında “Servet Yenitürk Vanspor’u, Ömer Gülüştür dönemine getirdi demiş. Ben bu eleştirilere üzülüyorum. Sorulan sorularda, verilen cevaplarda yanlıştır. Ömer Gülüştür bu kulübe talip oldu. Ama o süreç şaşalı bir süreçti. O süreçte sınır ticareti vardı. O süreçte valizlerle, torbalarla Vanspor’a para geliyordu. Vanspor’a gönülle gelmedik. Davet edildik geldik. Emek için geldik. Geçen yıl İstanbul’dan 20 tane işadamı getirmiş, fakat ben engel olmuşum, takımı vermemişim.

"Buradan Kandaşoğlu’na da sesleniyorum"

Buradan Kandaşoğlu’na da sesleniyorum; yıllarca ticaret odası başkanlığı yaptı. Yoldan geçen biri gelip ticaret odasına başkan adayı olabilir mi? Olamaz. Çünkü ticaret odasına üye olması gerekiyor. Burası da bir dernektir. Kimsenin babasının çiftliği değil. Biz geçen sene de, bu sene gibi kongreye çıkmadan, aday olmak isteyen var ise, bizlerle hareket etmek isteyen var ise, mutlaka kulübe gelip üye olsunlar dedik. Kimse gelmedi. Biz kongre kararı aldıktan sonra üye kaydı yapamayız. Buna rağmen tüzüğümüzü gönderdik, adayız diyen şovmen arkadaşlarımıza, arkadaşlar böyle bir niyetiniz var ise, direkt aday olma niyetiniz var ise, yönetimimizle güç birliği yapmak isteseniz bile kulübümüze üye olmak zorundasınız. Kandaşoğlu da devreye girdi. O zaman biran evvel gelsinler, kulübümüze üye olsunlar dedi. Kimse gelmedi. Bu şovmenlik midir? Evet, şovmenliktir. Kongre günü gelip liste sunmayan, kongre günü gelip de kulüpte üyeliği olmayanlar, ‘Servet Yenitürk bize engel oluyor’ diyorlar. Şimdi ben mi engel oldum, yoksa onlar yalancı aday mıydı, yoksa şovmenlik peşindeler miydi?” ifadelerine yer verdi.

“Van’da her zaman başarıyı ezmeye çalışıyorlar”

Van’da bir türlü birlik ve beraberliği sağlayamadıklarını söyleyen Yenitürk, “Van’da her zaman başarıyı ezmeye çalışıyorlar. Başarıyı yok etmeye çalışıyorlar. Bundan dolayı biz de tekrar yönetimimizle bir karar aldık. Bu sene de çok ciddi sıkıntılar yaşayacağımızı bilmemize rağmen, göğüslemek istiyorduk, takımımız yalnız bırakmak istemiyorduk. Van’ı, Van taraftarını sahipsiz bırakmak istemiyorduk. Vanspor’umuzu sahipsiz bırakmak istemiyorduk. Bugün o kararımızı aldık. Yarın itibariyle istifa ediyoruz. Yine de Servet Yenitürk ve yönetimine ne düşüyorsa, biz yine Vanspor’un yanında yer alacağız. Vanspor’a sahip çıkan kimse, onun yanında olacağız.

"Bizden buraya kadar"

Bizden buraya kadar, başladığımız günden bu yana bize destek olan herkese teşekkür ediyorum. Biz buraya kadar getirdik. Ama ne yazık ki, başladığımız günden bu yana engel olmaya çalıştılar. Destek olacaklarına, köstek oldular. Biz Vanspor’u bir yerlere getirmeye çalıştığımız kadar, Vanspor’u o kadar yok etmeye çalıştılar. Van’da artık bu kıskançlığı bir tarafa bırakalım. Biz Van’da birlik, beraberliği sağlayamıyoruz. Van’da bir yumruk olamıyoruz. Olmadığımız müddetçe bir yere gelemeyiz. Van’ın tek etkinliği olan, kalbi olan Vanspor’u da yok etmek için mücadele verdiler. Bizde buraya kadar dayanabildik. İstifamızı verdikten sonra, umarım ilimizin mülki amirleri, siyasileri, Vanspor’umuzu yalnız bırakmaz, sahipsiz bırakmaz. Temennimiz budur” dedi. 

"Eleştiriler bizi artık çileden çıkardı"

Yenitürk son olarak; “Eleştiriler bizi artık çileden çıkardı. Biz burayı bırakmıyorduk. Servet Yenitürk hiçbir şey talep etmiyor. Vanlı işadamları gelip sadece bir tane araç ipotek etsinler. Buyursunlar gelsinler. Sadece benim araç ipoteklerimi çözsünler, 10 milyon TL alacağımdan vazgeçeceğim. Her şeyimizi ortaya koyduk. Şirketlerimizi batıracak duruma getirdik. 3-4 bin çalışandan 300-400 çalışana düştük. Müşterilerimizi kaybettik, istifamızdan sonra kulübümüzün resmi müdürü var. Müdürümüz istifalarımızı dernekler masasına sunacak. Dernekler masasından sonra mahkemeye mi gidilir, siyasiler, mülki amirleriz mi el koyar, kayyumun atanır, geçici yönetim mi atanır bilmiyorum. Ben inanıyorum inşallah Vanspor’u sahipsiz bırakmazlar. Kayyum geldiği zaman her şeyi inceleyecek. Benim hesabında 1 lira yanlış var ise, bir tek kuruş talebim yoktur. Bu süreçte yine üstümüze düşen ne varsa yapmaya hazırız.” ifadelerini kullandı.

Vansesi - Akdamar TV

30 Haz 2021 - 19:44 Van- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Van Havadis Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Van Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Van Havadis editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Van Havadis değil haberi geçen ajanstır.


Edremit Belediyesi iş makinelerini ihaleyle satıyor

Edremit Belediye Başkanlığı Destek Hizmetleri Müdürlüğü 2 adet iş makinesini ihale ile satıyor. İşte ihale şartları..

0 (432) 312 22 00 EDREMİT BELEDİYESİ DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

Van İpekyolu'nda 2+1 daire icradan satılıktır

Van 2. İcra Dairesi tarafından 2+1 daire icradan açık arttırma ile satılıyor. 

VAN 2. İCRA DAİRESİ

SONY HDV Video Kamera

Sony HDV Kasetli video kamera. Şarjı falan vardır gayet iyi çalışır durumdadır sadece alan kişinin kayıt kasesine ihtiyacı olacaktır çantasıda yanında...

0543 214 4573 F5 BİLİŞİM

Saramonic Shotgun Mikrofon

Cihaz sıfırdır fotoğraf çekmek için açıldı sadece, Saramonic Vmic Recorder marka Shotgun tepe mikrofondur garantisi vardır.

0543 214 4573 F5 BİLİŞİM

HP İ3 İşlemci Laptop

Laptop sıfırdır fotoğraf çekmek için açıldı sadece, HP Marka İ3 işlemcidir özellikler fotoğraflarda yazıyor garantisi mevcuttur.

0543 214 4573 F5 BİLİŞİM

Zhiyun Crane 2 Gimbal Kamera Sabitleyici

Cihaz sıfırdır fotoğraf çekmek için açıldı garantilidir. ZHİYUN CRANE 2 markadır.

0543 214 4573 F5 BİLİŞİM

Dell i3 işlemci laptop

Birkaç soyulma dışında başka bir sorunu yoktur dell marka özellikler fotoğraflarda mevcut.

0543 214 4573 F5 BİLİŞİM

Dji İnspire 1 V2 Drone

Dji İnspire 1 V2 Drone, piyasadaki en temiz drone'lardandır, yedek batarya ve 2 adet pervanesi mevcuttur. Sinyal çekim antenleri güçlendirilmiştir ort...

0543 214 4573 F5 BİLİŞİM

Van Markaları

Van Havadis, Van ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (432) 214 30 30
Reklam bilgi


Anket Van TSO Başkanı olarak kimi görmek istersiniz?