Van'da taksi durakları kiraya verilecek

Van Edremit Belediye Başkanlığı, Basın İlan Kurumu İlan Portali ilan.gov.tr’de aracılığı ile 2 adet taksi durağının ihale usulü ile kiraya verileceği duyurdu. İşte ihalenin detayları..

Büyütmek için resme tıklayın

Basın İlan Kurumu İlan Portali ilan.gov.tr’de yer alan ilanda 2 adet taksi durağının ihale usulü ile kiraya verileceği duyuruldu. İhalenin 22.06. 2021 tarihinde saat 10.00’da Edremit Belediye Başkanlığı ( Yeni Cami Mahallesi, Sahil Cad. No:3, 65100 Edremit/ VAN) Ana Hizmet Binası Toplantı Salonu’nda  yapılacağı belirtildi.

İşte 2 adet taksi durağının ihale ilanı detayları..

1- Mülkiyeti Belediyemize ait; Van İli, Edremit İlçesi, Erdemkent Mahallesi, 114 ada, 1. Nolu parselin kuzeyinde bulunan 16,00 m2 yüzölçümlü taksi durağı ile Van İli, Edremit İlçesi, Yenicamii Mahallesi, 197 ada, 51 no.lu parselde bulunan 16,00 m2 yüzölçümlü taksi durağının 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45. Maddesi kapsamında “Açık Teklif Usulü” ile 10 yıllığına kiralaması işi ihalesi, Edremit Belediye Başkanlığı (Yeni Cami Mahallesi, Sahil Cad. No:3, 65100 Edremit/ VAN) Ana Hizmet Binası Toplantı Salonunda yapılacaktır.

NOT: Muhammen bedel KDV Hariçtir.

2- GERÇEK VE TÜZEL KİŞİLERDEN İSTENECEK BELGELER:

a-Dilekçe (İş yerini bildiğine ve gördüğüne dair.)

b-Kanuni ikametgah Belgesi,(Nüfus Müdürlüğünden veya e devletten )

c-Nüfus Cüzdan Fotokopisi

d-İmza sirküleri veya imza beyannamesi (Noterden tasdikli)

e-Geçici İhale Teminatı Mektubu veya nakit yatırdığına dair makbuz.

f-Cumhuriyet Savcılığından Adli Sicil Kaydı. (İlk İlan Tarihi itibariyle alınmış olması)

g-Şartname Bedeli Makbuzu 500,00 TL

h-SGK ve Vergi dairelerinden borç yazısı, (İlk İlan Tarihi itibariyle alınmış olması)

ı- Tüzel kişi ise Oda Kayıt ve Yetki Belgesi,(2021 Yılına ait)

i-Ayrıca şirket veya istekliler adına teklifte bulunacak kimsenin vekâletnamesi ve imza beyannamesi (Noterden Tasdikli)

x-Ticaret Sicil Gazetesi (Tüzel Kişi)

xi-İhale Dokumanı idari ve Teknik Şartnamelerin tüm sayfaları İmzalı kaşeli olması,

l-Kiracı açacağı işletmenin hangi amaçla ve türden açacağına dair taahhütname,

m-Edremit ilçe sınırları içerisinde (Edremit Merkez, Esentepe Mahallesi, Erenkent Mahallesi, Yeni Camii Mahallesi, Eski Camii Mahallesi ve Erdemkent Mahallesi) taksi durak ve hizmet alanları olduğunu ihale ilanından önce şoförler ve otomobilciler esnaf odasından alınan ve belediyemize ibraz edilen listedeki taksi (t) plakalı Gerçek veya Tüzel Kişiler ihaleye katılabilirler.  
n-İstekliler; (d, ı, i, j) bentlerinde yazılı olan belgelerin aslını veya noter ya da idare tarafından aslı idarece görülmüştür onaylı örneklerini teklif dosyalarında sunacaklardır.

3-Muhammen bedelinin %3’ü oranındaki tutarında geçici teminat banka teminatı mektubu ihale tarihi itibarı ile en az 90 gün olmalıdır veya Van Edremit Belediyesi Edremit Ziraat Bankası şubesi İban No: TR68 0001 0019 5935 9520 6750 05 hesaba yatıracak ve makbuza işin adı yazılacaktır.


4-İhale ile ilgili şartname, mesai saatleri dâhilinde Destek Hizmetleri Müdürlüğünde ücretsiz görülebilecektir. İhaleye katılacak olanlar ihale şartnamesini satın almak zorundadır. Şartnameyi satın almak isteyenlerin 500,00TL. (BeşyüzTürkLirası) şartname bedelini Van Edremit Belediyesi Edremit Ziraat Bankası şubesi İban No: TR68 0001 0019 5935 9520 6750 05 numaralı hesaba yatıracak ve makbuza işin adı yazılacaktır.

5-İhaleye katılmak isteyenlerin, ihale saatinden önce ihale şartnamesini incelemeleri ve tekliflerini de şartnamede belirtilen şartlar çerçevesinde vermeleri gerekmektedir.

6-Usulüne uygun olarak hazırlanmış teklifler, en geç yukarı tabloda belirtilen(istekliler hangi iş yeri numaralı ihaleye katılım sağlayacaklarsa) tarih ve saate kadar, sıra numaralı alındılar karşılığında “Edremit Belediyesi Ana Hizmet Binası Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne (Yeni Cami Mahallesi, Sahil Cad. No:3, 65100 Edremit/ VAN)teslim etmek zorundadırlar.

7-Posta ile yapılacak müracaatlarda, teklifin 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunun 37.ve 38. maddelerine uygun hazırlanması ve ihale saatinden önce komisyona ulaşması şarttır. Postada meydana gelebilecek gecikmelerden istekli sorumludur.

8-KDV, vergi, resim, harçlar ve diğer tüm giderler istekliye aittir.

9-İhale kararının onayı ve ihaleyi alana tebliğinden itibaren 15 gün içerisinde tüm vergilerin yatırılarak ve idarenin istediği sözleşme öncesi belgeleri idareye vermek zorundadır. Bu zorunluluklara uyulmadığı takdirde, protesto çekmeye ve hüküm almaya gerek kalmaksızın ihale bozulur ve geçici teminat gelir kaydedilir. İstekli bu durumdan dolayı herhangi bir hak talebinde bulunamaz.

10-İdari şartname, teknik şartname ve ihale dokümanlarında bulunmayan hükümler 2886 sayılı D.İ.K hükümleri geçerlidir.

11-İhtilaf halinde VAN Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

12-İdaremiz ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.

İletişim: Edremit Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü 0 (432) 312 2200- Dâhili (1006-1242)

08 Haz 2021 - 16:48 Van/ Edremit- Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Van Havadis Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Van Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Van Havadis editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Van Havadis değil haberi geçen ajanstır.Van Markaları

Van Havadis, Van ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (432) 214 30 30
Reklam bilgi


Anket Keledoş Yemeği Hangi İlimize Aittir?