Reklamı Kapat

Van Spor FK Başkan Adayı Turgut Lenk: Vanspor’un resmi borcunu kabulleniyorum!

Vanspor Kulüp Başkan adaylığını açıklayan iş adamı Turgut Lenk, gazetecilerle bir araya geldiği toplantıda iddialı konuştu. Lenk, Tanju Çolak'tan Vanspor'un teknik direktörü olması için söz aldığını ve Vanspor’u ilk yılda TFF 1. Lig’e, çıkaracağını duyurdu.

Büyütmek için resme tıklayın

VanHavadis.com-  Vanspor FK’da kongre öncesi adaylar arasında rekabet sürerken, adaylık için yeni isimler de gündeme geliyor. Geçtiğimiz hafta çoğunluk sağlanmadığından dolayı 15 Ağustos tarihine ertelenen ve tek adayın olduğu kongrede şuan için 3 aday mevcut.

Vanspor’un resmi borcunu kabulleniyorum

Ertelenen kongre sonrası adaylığını açıklayan Turgut Lenk, basınla bir araya gelerek projelerinden bahsetti. Oldukça iddialı projelerden bahseden Lenk, Vanspor’un resmi borcunu kabullenerek aday olduğunu açıklayarak Tanju Çolak'tan Vanspor'un teknik direktörü olması için söz aldığını ve Vanspor’u ilk yılda TFF 1. Lig’e, çıkaracağını belirtti..

Başkan adayı Turgut Lenk yaptığı açıklamada:

"Ben şahsım iş insanı ve yönetimim olarak Vanspor’un resmi borcunu kabullenerek aday olduk. Adaylığımızı açıkladığımızda sosyal medyada neden kongre ertelendikten sonra adaylığınızı açıkladınız? sorusuna cevaben, Sayın Servet Bey aday olmayacağı için tek aday olarak Sayın Murat Çevik’in adaylığını açıklamasından karşılıklı olarak 1 Milyon üçyüzbin Vanlımızın önünde anlaşacaklarına önce inandık ve basında takip ettiğimiz anlaşma değil sıkıntılı bir sürecin olduğunu gördük. Kongre iptal olduktan sonra açıklamamızın sebebi bu adaylıklar olumlu geçmiş olsaydı aday olmayacağımızı karar almıştık.

Tanju Çolak kardeşim ile görüşmeler sağladık

Burada yönetimim ile beraber aday oluşumun sebebi ilk olarak Van'ımızı sevmek, Van sporumuzu sevmektir. Futbolcu olmam, futbolu bilmem, futbolun mutfağından gelmem, hayallerim ve Vanspor’un Süper Lig’e çıkararak hem Van'ımızın hem de kendimin hayalini gerçekleşmesini istiyorum. Aday olduğumda iddia ile kulübümüzü aldığımız taktirde kendi kaynaklarımız ve çok ciddi il dışı sponsorlarımız ve de anlaşmaya vardığımız 20 yıllık dostum ve futbolun içinde olan çevresinin geniş olması hasabiyetiyle kadim dostum sayın Mesut Çalışkan Ağabeyimle sportif direktör olarak anlaşmaya vardık. Hoca olarak ise Türkiye’nin efsane futbolcusu ve hocası olan çok kıymetli Sayın Tanju Çolak kardeşim ile görüşmeler sağladık ve kendisinin de bana dediği Turgut Başkanım sen var isen ben de varım Van'ı seviyorum, Vanlıları seviyorum ve senin bu yıl Vanspor'u birinci lige çıkarma  iddiana  katılıyorum dedi.

Süper lig kulüpleri ile de görüşmeye devam ediyoruz

Futbolcu transferleri konusunda ise Beşiktaş, Başakşehir ve Trabzonspor’dan kadroya giremeyecek futbolcular ile anlaşma sağladık ayrıca diğer süper lig kulüpleri ile de görüşmeye devam ediyoruz. Bu anlamda Van sporumuzun kadrosunda bulunan futbolcular ile anlaşma sağlamaya çalışacağız. Kamp yerimizi ise Bolu Gerede ve Ankara Kızılca hamamda yapacağımızı bildirmek isterim. Kulübü aldığımızda ileri ki yıllar için alt yapıya da önem vererek Van'ımız ve Doğu Anadolu illerinde yetenekli gençlerimizi Van sporumuza kazandırarak süper liglerdeki takımlarda oynamalarını sağlayacağımızı bildiririz. Van sporumuzun projemizde olduğu kendi tesisimizi kurarak gerek futbol gerek diğer spor dallarında faaliyet göstererek Van ilimizin ismini duyurmayı hedefliyoruz.

Tesise okul kurarak eğitim sağlayacağız

Tesisimizde de orta ve Lise eğitimini sağlatmak için tesise okul kurarak eğitimlerini sağlayarak aynı zamanda da küçük yaşta sporcu olmalarını spor ile ahlaklı yetişmelerini sağlayarak Van'ımıza ve Van sporumuza kazandıracağız. Türkiye’de bir ilk yaşatarak Hocalar ve sporcularımıza tesisin içerisinde ailece bir arada kalmaları için 50 adet ev yaparak tüm sporcuların bir arada kalmalarını sağlayacağız. Açıklamış olduğumuz projemizin Devlet büyüklerimiz ve sponsorlar da destek verecekler. Bu anlaşmayla hem Van'ımız hem de Van sporumuz kazanacak. Bizim adaylığımız reklam, kariyer ve etiket yapmak için değildir  reklama da ihtiyacımız yoktur ve projelerimizi de gerçekleştireceğimize inancımız tamdır. Bu projelerimizin, görüşmelerimizin ve hedeflerimizin yaklaşık 4 yıl bir süre aldığını bildirerek hazırlıklı bir şekilde Van sporumuza aday olduğumuzu bildirmek istiyorum  bu projemizi istiyoruz ki Van sporun tek takımına projemizi gerçekleştirmek amacımızdır.

İl dışından başka takımlarla hedeflerimize varacağımıza inanıyoruz

Şayet Van Spor’u alamadığımız taktirde il dışından başka bir takımlarla prensipte anlaştığımızı yeni bir Van Spor’a bu projelerimizi yaparak hedeflerimize varacağımıza inanıyoruz. Bu anlamda öncelikle Sayın Valimizin, Van Sporumuzun şu anki Başkanı Sayın Servet Yenitürk beye ve yönetiminin bu projemizin ve hedefimizin gerçekleşmesi için çok kıymetli ve çok değerli Van sporumuzun delegeleri ağabeylerimizin ve kardeşlerimizin tarihi bir fırsatın oluşması için desteklerini manevi olarak vermelerini hassasiyetle bekliyor ve  Van'ımızın da olan  tüm STK Başkanlarımızın ve yönetimlerinin bizim bu projemize yazılı belge olarak destek verdikleri beyan etmişlerdir ve bizde onların bu destekleri ve Van sevdalılıkları için Van Sporumuzun aşk ile ve zevk ile süper lige çıkma arzularını Allah'ın izniyle inşallah buradan ben ve yönetimim olarak hiçbir kimseyi mahcup etmeden bunları gerçekleştireceğimize de inanıyoruz.

Sayın Valimizin destek olmaması beni ve yönetimimizi çok mutlu etmiştir

Tüm STK Başkanlarımızın ve yönetimlerini canı gönülden minnet ve saygı ile teşekkürlerimizi iletiyoruz. Sayın Valimizin, ben valilik ve belediye olarak hiçbir kulübe maddi olarak destek veremeyeceğini bildirmesi üzerine ben bu maddi destek yerine Van'ımıza yatırım amaçlı harcama yapacağımı söylemesi üzerine beni ve yönetimimizi çok mutlu etmiştir.

Van halkı önünde hiçbir talebimiz olmayacaktır

Ben de burada Sayın Valime, Sayın STK Başkanlarıma ve sayın Vanın iş adamlarına bizim yönetim Van sporumuzu aldığımız taktirde hiçbir maddi destek istemeyeceğimizi Van Halkı önünde hiçbir talebimiz olmayacaktır. Sadece manevi olarak destek vermelerini bekliyoruz ve bizim maddi olarak beklemediğimiz adaylarımızın da ve de kulübümüz kime kalırsa kalsın aynı sözler geçerli olmakla beraber Sayın Valim ve STK’lar ve Van halkımızın iş adamlarının maddi destek vermeyeceklerini ve hiçbir kimseden destek almayacaklarını bilerek aday olmalarını buradan söylemek isterim. Kim alırsa alsın yönetimi, sponsoru, bilgisi, çevresi ve kendi kaynaklarıyla yürüteceklerini de bilmelerini istiyoruz. Biz de bunun bu saatten sonra takipçisi olacağız. Eğer ki sayın Valimiz maddi olarak başta bizim yönetimimiz olmak üzere kim olursa olsun maddi olarak destek verdiği taktirde ben ve yönetimim Van Halkı ile bu olayı paylaşacağız. Burada bizim oluşumumuzda Van halkı ve Van taraftarı kazanacak buradan belirtmek isterim ki spor, Futbol barışıktır, birleştiricidir centilmenliktir ve de kardeşliktir. Ayrıca da Kürt, Türk, Alevi, Sünni, Arap, Laz, Çerkez demeden ve ayırmadan kardeş olarak Sağ, Sol ve Parti demeden her kesimi tüm aşiretleri ve aileleri Van Spor’un çatısı altında kardeşçe birlik ve beraberliği sağlayacağımıza ayırt etmeden hizmet vereceğimize  buradan taahhüt ediyoruz.

Güya Servet beyin adayıyız

Sosyal medya da takip ettiğimiz bazı konuşmalarda güya Servet beyin adayıyız, Servet beyin akrabasıyız diyorlar. Ben  Servet beyin ne adayıyım ne de akrabasıyım hiç kimsenin ne adamı oluruz, ne maşası oluruz, ne kumandası oluruz ne de güdümünde oluruz. Sadece ve sadece Vanlı hemşerilerimizin ağabeylerimizin, kardeşlerimizin ve de Van Spor'umuzun, Van Spor taraftarlarının emrinde ve hizmetinde  oluruz bunu da herkesin böyle bilmesini istiyoruz. Benim Servet Bey ile Vanspor hakkında hiçbir şekilde konuşmuşluğumuz olmamıştır. Van milletimiz ve tüm insanlarımız hem akrabadır hem de kardeştir. Lütfen lütfen hiçbir şekilde kimse kimseyi kırmasın, kimse kimseye çamur atmasın, kimse kimseyi rencide etmesin. Ben hem ailemde hem çevremde hem de ticari hayatımda nankörlüğe karşı olmuş ve iftiraların da karşısında olmuşumdur.

Bu arada İstanbul'da ki yönetimimizde olan birkaç isimler şöyledir;

  • İstanbul sorumlusu Sayın Fatih Akçay
  • Sayın Alem Kürkçü 
  • Sayın Necmi Koçan
  • Sayın Av. Mehmet Koray 

Diğer yönetimdeki arkadaşlarımızı da zamanı gelince bildireceğiz ve yönetimimizde çok sürpriz isimler de var olduğunu buradan da bildirmek istiyorum. 

Beş bin ile on bin kişi arası istihdam kaynağı sağlayacağız

Burada siz değerli basın mensupları aracılığı ile bu projemizin içinde Van'ımızın genç kardeşlerimize devletimizin ve sponsorlarımızın desteği ile beş bin ile on bin kişi arası istihdam kaynağı sağlayacağımızı belirtmek istiyor buradan da projelerimizin içinde olan yapılanmanın sözünü veriyorum  ve de herkesin kazanacağı çıkaracağımız Vanspor taraftar kartıyla Türkiye'nin her ilinde sağlık gıda tekstil, turizm ve yakıt istasyonlarında yaptıkları alışveriş harcamalarında %4 ile % 20 arasında indirim yaptırarak kurum ve kuruluşlarla ön görüşme anlaşması yapılmıştır." dedi.

12 Ağu 2020 - 16:59 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Van Havadis Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Van Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Van Havadis editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Van Havadis değil haberi geçen ajanstır.Van Markaları

Van Havadis, Van ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (432) 214 30 30
Reklam bilgi


Anket Covid-19 aşı denemeleri için gönüllü olur musunuz?