Bursluluk sınavı ile ilgili, Havadis Gazetesine önemli açıklamalarda bulunan TED Van Koleji Müdürü Önder Özbay; "Öğrencilerin eğitim hayatları boyunca, vereceğimiz burstan faydalanmaları için, 25 Mart 2018 tarihinde saat 09.30’da, İskele Caddesi üzerinde bulunan Atatürk Anadolu  Lisesi'nde önemli bir sınav yapacağız. Kayıt döneminde, Anaokulu ile 1-2 ve 3. Sınıflar için sadece, Mülakat şeklinde bir sınav yapacağız.

Okula Kabul ve Bursluluk sınavı, 4-5-6-ve 7. Sınıflar için geçerli olacaktır. Sınava girmek isteyen her öğrenci, İskele Caddesi üzerinde bulunan, TED Van Koleji irtibat ofisimize uğrayabilecekleri gibi, internet üzerinde de TED Van Koleji sayfasına da giriş yaparak kayıt yapabilecekler. TED Van Koleji irtibat ofisimiz; Vali Mithat Bey Mahallesi İskele Caddesi No: 66 İpekyolu /Van adresinde bulunduğu gibi İrtibat Telefon Numaramız ise;  "0544 826 0 833" şeklindedir. İsteyen her Öğrenci ve Öğrenci velisi Ofisimize uğrayabilir yada Telefon numaramızdan arayarak, istedikleri bilgiye ulaşabilirler. TED Van Koleji olarak hedefimiz, kaliteli eğitim ile başarılı bireyler yetiştirmektir.

Bursluluk sınavında, Başarılı olan Öğrencilerimiz, Lise Öğrenimden sonra TED Üniversitelerimize kayıt yapmaları halinde, Üniversite eğitimleri bitene kadar, her ay düzenli olarak burslarını alabilecekler. Tam burslu sınavında başarılı olan Öğrencilerimize, Genel Merkezimiz tarafından tam bursluluk haklarından faydalanacaklar. Tam bursluluk deyince, Kitap- Kırtasiye malzemeleri başta olmak üzere, Servis ve yemek masrafları gibi tüm ihtiyaçları, TED Koleji tarafından karşılanacaktır.

TED Üniversitesini tercih etmeyen Öğrencilere ise, tam destek bursu yerine, destek bursu olarak yardım yapılacaktır. Amacımız, TED Koleji bünyesinde okuyan öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmektir. TED Koleji olarak,  Okula Kabul ve Bursluluk sınavı haricinde yani,  8. sınıf üzerinden farklı okullardan gelen öğrencileri kabul edemiyoruz. Nedeni ise, eğitim sistemi ile alakalı olarak meydana gelen aksaklıkların önüne geçebilmektir. TED Kolejinde okuyan öğrencilerimiz, yabancı dil, Matematik ve Türkçe derslerinde daha ağırlıklı eğitim alıyor. 8. ve üzeri sınıflarda, alacağımız öğrenciler daha geride kalabileceklerinden,  eğitim sistemimizin aksamasına fırsat veremeyiz. Bu nedenle 8 ve üzeri sınıflarda okuyan Öğrencilerin Velileri bizi anlayışla karşılayacaklarını umuyoruz. Dediğimiz gibi, TED Koleji olarak bu yıl, 1- 2 ve 3. Sınıfları sözlü mülakata tabi tutarak kayıt yapabileceğiz. 4-5-6 ve 7. Sınıfta okuyan fakat TED Kolejimizde eğitimine devam etmek isteyen Öğrencileri ise Okula Kabul ve Bursluluk sınavına tabi tutarak kayıt yapabileceğiz. Diğer farklı bir konu ise, TED Okulları yetkilileri ile Kanada Milli Eğitim Bakanlığı arasında önemli bir Protokol imzalandı. Şöyle ki, TED Okullarında Burslu olarak mezun olan Öğrencilerimiz, Kanada ülkesinde Devletin Üniversitelerinde okuyabilecekler. Öğrencilerimizin iyi bir eğitim almaları konusunda her türlü fedakârlığı yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz" diyen Okul Müdürü Önder Özbay, "TED Van Koleji ile ümit ediyoruz, Van ilimiz eğitim alanında, başarılı bir ivme kazanacaktır" dedi.