Tarım ve Orman Bakanlığı 1500 işçi alımı kura sonucu isim listesi!

Tarım ve Orman Bakanlığının istihdam edeceği Bin 500 tarım işçisinin alım kurası sonuçları belli oldu. İşte Tarım ve Orman Bakanlığı 1500 işçi alımı kura sonucu isim listesi..

Tarım ve Orman Bakanlığı, taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere İŞ-KUR aracılığıyla ilana çıkılan 1.500 Tarım İşçisi alımı için başvuru yapanlardan,  668 iş ilan kodunun (0000807xxxx) kura çekimi son dört rakamı dikkate alınarak,  Ankara 68. Noteri Sevgi KÖSEBALABAN Vekili İmzaya Yetkili Başkâtip Mehmet MERCAN tarafından kura çekim işlemi 27.02.2024 saat 10:30'da başlamış olup 28.02.2024 saat 01:45'te sonlanarak, 668 iş ilan koduna ilişkin asıl ve asıl sayısının 4 (dört) katı kadar yedek hak sahibinin noter kura çekim işlemi gerçekleştirildi. İşte Tarım ve Orman Bakanlığı 1500 işçi alımı kura sonucu isim listesi..

1500 TARIM İŞÇİSİ KURA SONUCU İSİM LİSTESİ

Tarım ve Orman Bakanlığından yapılan duyuruda kura sonucu isim listesinin Personel Genel Müdürlüğü (https://www.tarimorman.gov.tr/PERGEM) internet sitesinden ayrıca ilan edileceği belirtildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından kurada isimleri çıkan adaylar için yapılan duyurdu:

Asıl adayların;

 • Kimlik Kartı (Nüfus Cüzdanı) örneği
 • 2 Adet fotoğraf (Son 6 ay içerisinde çekilmiş olan Biyometrik fotoğraf (50 mm X 60 mm))
 • İkametgâh belgesi (barkodlu e- Devlet çıktısı geçerlidir)
 • Adli Sicil Durum Belgesi (barkodlu e-Devlet çıktısı geçerlidir)
 • Askerlik Durum Belgesi (barkodlu e-Devlet çıktısı geçerlidir)
 • Başvurmuş olduğu açık iş pozisyonunu için gerekli olan Öğrenim Belgesi (diplomanın aslı veya Noter tasdikli sureti ya da barkodlu e-Devlet çıktısı)
 • Özel şartlarda belirtilen ilanlar için istenen belge/belgeler ve/veya sertifika/sertifikalar ve/veya barkodlu SGK Hizmet Dökümü
 • Beyan Formu (Bakanlığımız internet sayfasında temin edilebilir)
 • Sağlık Raporu
 • - Çalışmasına engel olacak akıl ve ruh sağlığı problemi olmadığını, görevini yapmasına engel hastalığının/engel durumunun bulunmadığını ve arazi şartlarında çalışabilir olduğunu gösteren tam teşekküllü Resmi sağlık hizmeti sunucusu kamu hastanelerinden alınmış sağlık kurulu raporu
 • - Özel Şartlarda belirtilen sağlık problemlerinin olmadığı ibaresi
 • - Özel şartlarda belirtilen ilanlarda istenen Psikoteknik belgesi
 •    (Sağlık Bakanlığından onay almış, Psikoteknik merkezlerince düzenlenmiş Psikoteknik raporu)

07.03.2024-19.03.2024 tarihleri arasında (Cumartesi-Pazar günü evrak teslim işlemi yapılmayacaktır) (09:30-12:30/13:30-17:30 saatleri arasında) en geç 19.03.2024 tarihi mesai saati sonuna kadar Bakanlığımız Personel Genel Müdürlüğüne Tarım ve Orman Bakanlığı Atatürk Konferans Salonundaki evrak teslim birimine (Adres: Üniversiteler Mah. Dumlupınar Bulvarı, No: 161, 06800, Çankaya/ANKARA) müracaat edilerek, belgelerin teslim edilmesi gerekmektedir.

Belge teslimi şahsen yapılacak olup posta, kargo, kurye ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Resmi Vekâletname ile başvuru kabul edilecektir (Vekâletnamenin aslının ibraz edilmesi ve bir nüsha örneğinin teslim edilmesi gerekmektedir).

Teslim alınan belgeler Personel Genel Müdürlüğü nezdinde oluşturulan Ön İnceleme ve Kesinleştirme Kurulları tarafından incelendikten sonra atama işlemleri gerçekleştirilecektir.

Yerleştirme sonucu atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olup hak sahibi olarak yerleşenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır. 

Asıl adaylardan başvurmayanlar ile başvuruda bulunduğu pozisyonda aranan şartları taşımaması sebebi ile ataması yapılmayanların yerlerine asıl adayın iş ilan kodunun sırasıyla birinci yedek adaydan başlamak üzere adaydan istenen evraklar talep edilecek, şartları taşıması halinde atama süreci başlatılacak olup birinci yedeğin de istenen şartları taşımaması durumunda sıralı yedeğe göre evraklar talep edilecektir.

Asıl adaylardan başvurmayanlar ile başvuruda bulunduğu pozisyonda aranan şartları taşımaması sebebi ile ataması yapılmayanların yerlerine asıl adayın iş ilan kodunun yedek adayları için yapılacak duyuru Bakanlığımız (https://www.tarimorman.gov.tr) ve Personel Genel Müdürlüğü (https://www.tarimorman.gov.tr/PERGEM) internet sitesinden ayrıca ilan edilecektir.

02 Mar 2024 - 10:36 - İşkur


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Van Havadis Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Van Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Van Havadis editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Van Havadis değil haberi geçen ajanstır.