Van Emniyet Müdürlüğü Kadrolu Personel Alımı Yapacak! İşte Başvuru Şartları

Emniyet Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere, kadrolu hizmetli alımı yapacak. Tercih birimleri arasında Van'da bulunuyor. İşte Van Emniyet Müdürlüğü personel alımı başvuru şartları

Van Havadis
ÖZEL HABER Van Havadis Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Emniyet Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere, Kamu Personel Seçme Sınavı  (KPSS) puan sıralaması esas alınmak suretiyle 38 Hizmetli unvanında personel alımı yapılacağını duyurdu.

Açıklanan kontenjana göre  Van Emniyet Müdürlüğü bünyesinde ise 1 kişilik kadrolu personel alımı yapılacak. Başvuru yapacak olan adayların 25 yaşını tamamlamış ve 40 yaşını tamamlamamış olması gerekiyor. İşte Van Emniyet Müdürlüğü personel alımı başvuru şartları

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KADROLU HİZMETLİ PERSONEL ALIM KONTENJAN SAYISI

 • ADANA MERKEZ Kontenjan (1)
 • AĞRI MERKEZ Kontenjan (1)
 • ANKARA MERKEZ Kontenjan (11)
 • ANTALYA Kontenjan (2)
 • ARTVİN MERKEZ Kontenjan (1)
 • BATMAN MERKEZ Kontenjan (1)
 • BİLECİK MERKEZ Kontenjan (1)
 • ÇANAKKALE MERKEZ Kontenjan (2)
 • EDİRNE MERKEZ Kontenjan (1)
 • HAKKARİ MERKEZ Kontenjan (2)
 • İSTANBUL Kontenjan (5)
 • KAYSERİ MERKEZ Kontenjan (2)
 • MALATYA MERKEZ Kontenjan (2)
 • ŞIRNAK MERKEZ Kontenjan (1)
 • TRABZON Kontenjan (1)
 • TUNCELİ MERKEZ Kontenjan (1)
 • VAN MERKEZ Kontenjan (1)
 • YALOVA MERKEZ Kontenjan (1)
 • YOZGAT MERKEZ Kontenjan (1)

VAN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

1.1 Genel Şartlar

a) Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliği çerçevesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında merkez ve taşra teşkilatına Kadrolu statüde personel alımı yapılacaktır. Sınav Komisyonunca yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınav sonucuna göre alım yapılacaktır.

b) 2022 yılı KPSS ortaöğretim düzeyinde KPSS-P94 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

c) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak.

ç) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)

d) Emniyet Teşkilatı Sağlık ŞartlarıYönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşımak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)

e) Emniyet Genel Müdürlüğünce yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olmak.

f) Sınav komisyonu, değerlendirme neticesinde herhangi bir adayı başarılı bulmaması halinde adayların tamamını eleme tasarrufuna sahiptir.

g) Sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olup atanmaya hak kazanan adayların atamalarının yapıldığı birimde Emniyet Teşkilatında Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliğine göre en az 3 yıl çalışmaları gerekmekte olup, başvuruda bulunacak adayların bu hususu göz önünde bulundurarak tercihlerini yapmaları gerekmektedir.

Adaylara atama onayları hariç yapılacak duyurular Emniyet Genel Müdürlüğü  internet adresinden yapılacak olup, adaylara ayrıca yazılı tebligat gönderilmeyecektir. Adaylar sınavlarına ilişkin bilgileri Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir.

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ PERSONEL ALIMI ÖZEL ŞARTLAR

a) Herhangi bir ortaöğretim programından mezun olmak.

b) Yapılacak sınav için 02.01.2024 tarihi itibari ile 25 yaşını tamamlamış ve 40 yaşını tamamlamamış olmak.

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ HİZMETLİ ALIMI BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

- Başvurular 02.01.2024 - 12.01.2024 tarihleri arasında alınacaktır. Başvuruların, 12.01.2024 Cuma günü saat 23:59’a kadar tamamlanmış olması gerekmektedir.

- Adaylar, başvurularını E-Devlet üzerinden Emniyet Genel Müdürlüğü - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı ( https://isealımkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/) adresinden yapabilecek; şahsen, kargo ya da posta yoluyla yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.

- Adayların istenilen bilgilerinin e-Devlet üzerinden gelmemesi halinde, bilgilerini beyan ederek belgelerini de pdf ya da jpeg formatında yüklemeleri gerekmektedir.

- Adaylar, Hizmetli ünvanı için aşağıda belirtilen birimler arasından tercihte bulunabilecektir. Tercih dışı atanmayı kabul eden adayların tercih haklarının tamamını doldurmaları gerekmektedir.

- Adaylar, başvuru onay durumlarını Kariyer Kapısı üzerinden takip edebilecek; başvuru bilgilerini içeren belgeyi ise başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından Kariyer Kapısı (https://isealımkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden alabileceklerdir.

- Adayların, elektronik ortamda meydana gelebilecek veya oluşabilecek diğer aksaklıkları göz önüne alarak başvurularını son güne bırakmamaları uygun olacaktır.

25 Ara 2023 - 11:01 Van- Ekonomi

Mahreç  Van Havadis


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Van Havadis Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Van Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Van Havadis editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Van Havadis değil haberi geçen ajanstır.