Van Başkale Belediyesi personel alımı yapacak! İşte başvuru şartları ve tarihi

Van’ın Başkale Belediye Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere personel alımı yapılacak. İşte başvuru tarihi ve şartlar..

Van Havadis
Van Havadis Tüm Haberleri
Van Başkale Belediyesi personel alımı yapacak! İşte başvuru şartları ve tarihi
Haber albümü için resme tıklayın

Van'ın Başkale Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Sayılı Devlet Memurları kanun kapsamında istihdam edilmek üzere teknik hizmetler sınıfında 2 Memur alımı yapılacak.

Alımlar KPSS Puanı ile gerçekleştirilecek. Memur alımına ilişkin başvuru şartları ve kontenjanlar belli oldu. İşte Başkale Belediyesi personel alımı başvuru tarihi ve şartları

VAN BAŞKALE BELEDİYESİ PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI?

Veteriner hekim ve mühendis kadroları için yapılacak başvurularda uyulması gereken genel ve özel şartlar şöyle:

Van Başkale Belediyesi personel alımı yapacak! İşte başvuru şartları ve tarihi

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI:

İlan edilen memur kadrolarına atanmak için başvuracak adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 40 ıncı maddesi ile 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

  • Türkiye vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
  • Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
  • Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
  • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,
  • İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak,

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

Başvuru sırasında;

Adaylar başvuru formunu, Kurumdan veya Belediyenin internet sayfasından (www.baskale.bel.tr) adresi üzerinden temin edecektir.

Elektronik ortamda doldurarak ıslak imza ile imzalayacakları başvuru formuna aşağıdaki belgeleri ekleyeceklerdir.

*Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının aslı veya Kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi,

*Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkodlu mezuniyet belgesi, (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri Belediyemizce tasdik edilebilir.)

*Yabancı okul mezunları için denklik belgesinin aslı veya noter onaylı örneği, (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri Belediyemizce tasdik edilebilir)

*KPSS sonuç belgesinin ÖSYM’nin web sitesinden alınan doğrulama barkodlu bilgisayar çıktısı,

*Erkek adayların askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,

*Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,

*Son altı ay içerisinde çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf, (1 adedi forma yapıştırılacak)

*Hangi kadroya müracaat edeceğine dair başvuru dilekçesi. (Adaylar şartlarını sağladığı yalnızca bir kadroya başvuru yapabileceklerdir.)

*Belirtilen başvuru tarihlerinde elektronik ortamda veya iadeli taahhütlü posta yoluyla yapılan başvurularda fotokopisi gönderilen belgelerin aslının sınav tarihine kadar Kuruma ibraz edilmesi gerekmektedir.(Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri Belediye tarafından tasdik edilecektir.)

BAŞKALE BELEDİYESİ PERSONEL ALIMI BAŞVURU TARİHLERİ

Adaylar, sözlü sınava katılabilmek için; Başvuru esnasında istenilen belgeleri ile birlikte 15-19 Ocak 2024 tarihleri arasında mesai bitimine kadar (mesai günlerinde saat 08.00-17.00 arasında) Belediyenin İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne (Yeni Mahallesi 601 Cadde No: 48/A Başkale/VAN) şahsen veya iadeli taahhütlü posta yolu ile müracaat edebileceklerdir.

Elektronik ortamda yapılan başvurulara istenilen belgeler eklenerek, başvuru tarihleri içerisinde Belediyenin www.baskale.bel.tr  internet adresine başvuru yapabileceklerdir.

Eksik bilgi ve belgelerle ya da nitelikleri uygun olmadığı halde yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

Postadaki gecikmeler ve duyuruda belirtilen süre içinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

06 Ara 2023 - 15:22 Van/ Başkale- Ekonomi

Mahreç  Van Havadis


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Van Havadis Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Van Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Van Havadis editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Van Havadis değil haberi geçen ajanstır.