Van'da 6 arsa ve 28 araç satışa çıkarılacak!

Van Milli Emlak Müdürlüğü, 7 bin 800 TL’den başlayan fiyatlarla 6'sı arsa, 28'i araç olmak üzere 34 taşınmaz ve taşınır malı ihaleyle satışa çıkarıyor.

Van Havadis
ÖZEL HABER Van Havadis Tüm Haberleri
Van'da 6 arsa ve 28 araç satışa çıkarılacak!
Van'da 6 arsa ve 28 araç satışa çıkarılacak!
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Van Çevre, Şehircilik Ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü (Milli Emlak Müdürlüğü) tarafından yayımlanan ilana göre 6'sı arsa, 28'i araç olmak üzere 34 taşınmaz ve taşınır mal ihaleyle satılacak. 13 ve 14 Aralık 2023'de yapılacak ihaleye katılmak için geçici teminat yatırmak gerekiyor.

Satışa çıkacak olan araçların en düşük teminat bedeli 24  bin TL olarak belirlenirken, en yüksek teminat bedeli ise 261 bin TL olarak belirlendi. Ayrıca araçların içerisinde Toyota, Isuzu, Ford, Mercedes, Volkswagen ve Renault gibi markalar da bulunuyor. 

VAN 6 ARSA VE 28 ARAÇ SATIŞI İHALE DETAYLARI

Van arsa ihalesi detayları

Van'da 6 arsa ve 28 araç satışa çıkarılacak!

Van araç ihalesi detayları

Van'da 6 arsa ve 28 araç satışa çıkarılacak!
Van'da 6 arsa ve 28 araç satışa çıkarılacak!

1- Yukarıda nitelikleri belirtilen taşınırların ve taşınmazların satış  ihalesi 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45 inci maddesine göre hizalarında yazılı tarih ve saatlerde Van Çevre, Şehircilik  ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü Konferans Salonunda (Erenkent Mah. Yeni Toki 1.Cad. No:18 Edremit/ VAN) toplanacak komisyon huzurunda ayrı ayrı ihaleleri yapılacaktır.

2- İhalelere iştirak etmek isteyenlerin;

a) İhalelerin başlangıç saatine kadar isteklilerin yatıracakları geçici teminat makbuzu veya 2886 sayılı Kanuna göre düzenlenmiş geçici teminat belgesi,

b) Yasal yerleşim yeri sahibi olduğuna ilişkin belge (İdaremizden de temin edilebilir. )

c) Gerçek kişilerin TC kimlik numarasını, tüzel kişilerin de vergi kimlik numarasını gösterir belge.

d)Tebligat için Türkiye' de adresini  gösterir yazılı beyanı (örneği  İdaremizden temin edilebilir.)

e) Özel hukuk tüzel kişilerinin yukarıda belirtilen şartlardan ayrı olarak idare merkezlerinin bulunduğu yer mahkemesinden veya siciline kayıtlı bulunduğu Ticaret ve Sanayi Odasıdan yahut benzeri mesleki kuruluştan, ihalenin yapıldığı yılı içerisinde alınmış sicil kayıt belgesi ile tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile tam yetkili olduklarını gösterir noterlikçe tasdik edilmiş imza sirküleri veya vekaletnameyi vermeleri gerekmektedir.

3- İhale ile ilgili Şartnameler mesai saatleri içerisinde Van Çevre, Şehircilik  ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü Milli Emlak Müdürlüğünde ücretsiz olarak görülebilir.  

4- Yukarıda 7'inci sıradan  11'inci sıraya kadar (7 ve 11 dahil) belirtilen araçların satış bedelleri üzerinden %1,  12'incı sıradan 34'üncü sıraya kadar (12 ve 34 dahil) belirtilen araçların satış bedelleri üzerinden  %20 oranında  KDV alınacaktır. Ayrıca her türlü vergi, resim, harç vb. alıcısına aittir.

5- Satışı yapılacak araçların geçmişe dönük fenni muayene gecikme bedeli alıcısına aittir.

6-Satılacak taşınmaz mallar için istenilmesi halinde alıcılar tarafından ihale bedeli defaten ödenebileceği gibi, 4706 sayılı Kanunun 4916 sayılı Kanunla değişik 5 inci maddesi ile Bakanlığımızın 313 sıra sayılı Milli Emlak Genel Tebliğinde belirtilen taksitlendirme limitlerine göre taksit süresi ve sayısı belirlenerek ¼’ü peşin geri kalan kısmı ise en fazla 2 yıl olmak üzere kanuni faiz uygulanmak suretiyle eşit taksitler halinde ödenebilir, ayrıca satış bedelinin tamamının peşin ödenmesi halinde ise satış bedeline % 20 indirim uygulanacaktır.

7- Hazine taşınmaz mallarının satışı her türlü  vergi, resim ve harçlardan muaftır. Ayrıca satış tarihini takip eden yıldan itibaren 5 yıl süreyle emlak vergisine tabi değildir.

8-Postayla yapılacak müracaatlarda teklifin 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 37. maddesine uygun olarak hazırlanması ve teklifin ihale saatinden önce Komisyona ulaştırılması şarttır. Postada  meydana gelebilecek gecikmelerden dolayı İdare ve Komisyonca  herhangi bir sorumluluk kabul edilmeyecektir.

9-Hazine Taşınmazlarının; satış işlemlerinde satış bedeli, sınırlı ayni hak tesisi (irtifak hakkı) ve kullanım izni verilmesi işlemlerinde yıllık bedeller üzerinden, Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü tarafından 5.000.000,00 TL'ye (Beşmilyon TL) kadar olan kısmı için % 1 (Yüzde bir) 5.000.000,00 TL'den (Beşmilyon TL) 10.000.000,00 TL'ye (Onmilyon) kadar olan kısmı için % 0,5 (binde beş) 10.000.000,00 TL'yi (Onmilyon TL) aşan kısmı için % 0,25 (onbinde yirmibeş) oranlarında işlem bedeli alınacaktır.

10- İhale Komisyonu ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.

Ayrıca, ihale ile ilgili bilgiler http://www.milliemlak.gov.tr ve  https://van.csb.gov.tr/  adreslerinden de  öğrenilebilir.  Telefon : (0432) 216 30 78 

29 Kas 2023 - 17:30 Van- Ekonomi

Mahreç  Van Havadis


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Van Havadis Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Van Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Van Havadis editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Van Havadis değil haberi geçen ajanstır.