İpekyolu yerel seçimler öncesi tam kadro olarak Kuşandı

Yaklaşan yerel seçimler öncesi Siyasi partiler hazırlıklarını sürdürürken, AK Parti İpekyolu İlçe Başkanı deneyimli siyasetçi Yavuz Kuşan, seçimler yarın yapılacakmış gibi hazır olduklarını söyledi.

Van Havadis
Van Havadis Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Van’da beşyıldızlı bir otelde düzenlenen AK Parti İpekyolu İlçe Yönetimi toplantısına, İpekyolu İlçe Yönetimi tam kadro hazır bulunurken, çok sayıda vatandaş da tanıtım toplantısında hazır bulundu. Açıklanan Yönetim kadrosunda çok güçlü isimler olduğu gibi, çok deneyimli ve tecrübeli siyasetçilerinde yer alması, İpekyolu İlçe Yönetiminin İpekyolu Belediye Başkanlığını almak konusunda çok kararlı olduğu anlamını taşımış oldu.

Tanıtım toplantısında konuşan ilçe Başkanı Yavuz Kuşan; İpekyolu ilçesinin Belediye Başkanlığını almak konusunda çok güçlü bir kadro ile hazır olduğunu belirterek; “ Bugün kıymetli bir buluşma, önemli bir açıklama ve davamıza yakışır bir yol arkadaşlığını açıklamak üzere sizlerin huzurundayız, sizlerle beraberiz. Son birkaç haftadır İsrail’in mazlum Filistin halkına, Gazze kentine yaşattığı, reva gördüğü acı olaylar varken kendi derdimizi ve kendimizi ne kadar iyi konuşabiliriz bilmem…

Terörist İsrail’in kadın, çocuk demeden mazlumları bombalamasının üzerinden iki haftadan fazla bir zaman geçti. Gazze’de insanlık ölüyor, Gazze’de çocuklar ölüyor, Gazze’de bizler ölüyoruz ama izlemekten öteye geçemiyor, kardeşlerimizin acısını hafifletmek için sadece dualar ediyor, kalben buğuz etmekten öteye geçemiyoruz. İnanın bu buluşmayı burada düzenlemek, sizin karşınıza gelebilmek için çok zorlandım. İnsanlık Gazze’de adeta kırılırken, katledilirken, minik bedenler kalleşler tarafından paramparça edilirken bizlerin bu buluşmayı gerçekleştirmesi kolay olmadı.

Lakin, Yüce Rabbimizin adaletine güveniyoruz. İsrail’in mazlumların beddualarıyla alaşağı olacağına inanıyor, Allah’ın gazabını bu alçak İsrail'in üzerine yağdıracağı konusunda Ümitvarız. Her ne kadar Müslüman devletlerin yöneticileri Müslüman halkların gösterdiği cesareti ve duyarlılığı göstermiyor olsa da liderimiz Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere ortaya konulan iradenin ve duruşun bu zulmü durduracağına eminiz. Katil İsrail’in yerle yeksan edilmesini görmeyi umut ediyor, dualarınızla mazlumların kalben yanında durmanızı rica ediyor ve zorlanarak da olsa konumuza girmek istiyorum” dedi.

İpekyolu İlçe Başkanı Yavuz Kuşan; Şimdi Kuşanmanın zamanı olduğunu belirterek; “ Kıymetli misafirler; ‘Şimdi derdimizi kuşanmanın vaktidir’ deyip davamız için ikinci kez yola çıkmamızın üzerinden iki aydan fazla bir zaman geçti.Bakın başkanlık, liderlik, koltuk demiyorum. Bir derdi kuşandığımızdan söz ediyor, bir dava uğruna yola çıktığımızdan söz ediyorum. Karşınızda siyaset yapmayacak, gönülden konuşacak ve samimi bir şekilde sizlere hitap edeceğim. Zira yapmacık siyaset yapmaya ne zamanımız var ne de ihtiyacımız. İlk gençlik yıllarımdan bu yana içerisinde bulunduğum AK Parti’nin kutlu davasının yeni bir mensubu değilim. Bu Van’ın kalbi olan İpekyolu ilçesindeki ikinci başkanlığım. Hatırlarsınız, AK Parti’nin kurucu başkanı olmuş, İpekyolu ilçesinin ilk seçimlerine girdiği dönemlerde bugün çoğunluğu burada olan yol arkadaşlarımla mücadele etmiş, Van’da AK Parti’nin umutlu yarınlara zemin hazırlaması için mücadele etmiştim. Zaman zaman dönüp bakıyor, geçtiğimiz yılları şöyle bir gözümün önünden geçiriyorum. Samimiyet ile söylemekten hiç beis duymuyorum ki,  Ne ilk başkanlığım döneminde ne de sonrasında hiçbir zaman riyakarlık, ahlaksızlık ve boş siyaset yapmadım.

İpekyolu yerel seçimler öncesi tam kadro olarak Kuşandı

Gerek yerel seçimlerde gerek genel seçimlerde kardeşlerim, yol arkadaşlarım ve ailem ile birlikte gövdemi taşın altına koydum, var gücümle mücadele ettim. Bugün aynı mücadeleyi daha büyük bir aşk, şevk ve mücadele ile sürdürüyorum. İki ayı aşkın bir süre önce Sayın Cumhurbaşkanımız, Van Milletvekillerimiz, İl Başkanımız, parti genel merkezimiz ve Van’da siyaset yapan ve bize güvenen insanlarımızın da desteği ile yeniden Van’ın en büyük, en önemli ilçesinde bir sorumluluğa layık görüldüm. Görevi alır almaz, hemen bıraktığımız yerden devam ettik. Yol arkadaşlarımla birlikte işin en temelinden başladım. Muhtarlarımızla, mahalle temsilcilerimizle, halkımızla buluşmalar gerçekleştirdik. Hem işin merkezinde bulunan kıymetli isimlerle buluşma hem de bir siyaset muhasebesi yapmaya çalıştım. Tüm bunların neticesinde 2024 yılı mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde bizi zafere taşıyacak bir ekip, bir yol arkadaşlığı, bir ekip ruhu da oluşturmaya çalıştık” diyen İpekyolu İlçe Başkanı Yavuz Kuşan; “Bugün bunun ilanı için karşınızdayız. Derdimizi kuşandık, hazırlıklarımız yaptık, ekiplerimizi kurduk, hedefimizi belirledik. Mart 2024’de Van’ın kalbini kazanmakla kalmayıp Van’a yıllar sonra aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi’ni de kazandıracak çalışmaları yapacak çekirdek ekip bugün burada sizlerin arasında, bizlerle beraber bulunan dostlarımızdan oluşuyor. Kıymetli misafirler; 2024 seçimlerinde Van’ın yeniden AK Parti belediyeciliği ile buluşmaya ihtiyacı olduğunu anlatmama gerek var mı bilmiyorum? Bu şehri birlikte paylaşıyor, yaşanan sıkıntıları biliyor ve Ak Parti eliyle yönetilen büyükşehirler ile aramızdaki uçurumların büyüklüğünü gözlemliyoruz. Birilerinin her kazandığında ileri taşımak yerine daha çok geriye çektiği, şehirleri adeta uçuran Ak belediyecilikten geri bıraktığı Van’da tartışmasız ve çok net bir şekilde gerçek manada bir AK Parti belediyeciliğinin başlaması gerektiği muhakkaktır. Kentin uzun yıllardır konuşulan, tartışılan ve çözülmeyen sorunlarının yanında çok büyük hayalleri var. Bu hayallerin gerçekleşmesi için bizler en ideal ekibi kurmak için geceli gündüzlü çalışıyor, başta İpekyolu olmak üzere Büyükşehri yeniden Ak Parti ile kazanmak için adeta seferberlik ruhu ile çalışıyoruz.

İpekyolu yerel seçimler öncesi tam kadro olarak Kuşandı

Ama bunun için en çok ihtiyacımız olan şey yine sizlerin duanız, desteğiniz… Bizim İpekyolu’nu ilk kez AK Parti ile buluşturacak Mart 2024 seçimlerinde sizlerle birlikte ailenizin, komşularınızın, mahallelinizin desteğine de ihtiyacımız var. Bizler kadar sizlerin de bu kentin mahrum kaldığı hizmetleri, yaşadığı olumsuzlukları ve bizlere ilham olacak işleri anlatmanız gerekiyor. Bugün bir ekip olarak karşınıza çıkıp makamlara oturduğumuzu ilan etmeye değil tüm ekip olarak sahaya indiğimizi ilan etmek üzere buradayız. Bugün Ak Parti ilçe teşkilatımızın vefakar dava arkadaşlarını, neferlerini duyuracağız. Her biri birbirinden kıymetli, her biri davaya katmak üzere hazır, liyakat ve ehliyet sahibi siyasetçilerden oluşan yol arkadaşlarım buradalar. İpekyolu’nu onlara, onları da sizlere emanet etmek için buradayız. Sizlerin huzurunda, hepinizin şahitliğinde bir büyük emaneti bir kez daha aldığımızı, bu emaneti hakkıyla yönetecek şehr-ül eminlere vermek için çalışacağımızı ve İpekyolu’nu AK Parti belediyesi olarak kazanacağımıza söz veriyor, duanızı istiyoruz” diyen İpekyolu İlçe Başkanı Yavuz Kuşan toplantıya katılım sağlayan herkese çok teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

İlçe Yönetimi ise şu şekilde oluştu:

1-Yavuz Kuşan (İlçe Başkanı) 2- Akın Dinçer ( Başkan vekili, siyasi ve hukuk işleri başkanı) 3-Abdulnasır Yesrip Şamiloğlu 4-Ahmet İzci 5-Abdurrahim Seven
6-Ayhan Bayram 7-Ayşen Altaylı 8-Azim Tatar 9-Aziz Yalçın 10-Behrem Öğmen
11-Burak Gültepe 12-Cahit Aydın 13-Canan Özdeş 14 Cebrail Duman
15-Emin Temur 16-Emre Erkan 17- Fahrettin Handil 18-Gülcan Çomak 19- Gürgün Kent 20-Gürsel Dalgın 21-Hafine Tinçay  22-Hamit Gökmen 23-Hasan Akdağ 24-Mehmet Kural 25-Muhammed Veli Oktay 26-Murat Antika 27-Mustafa Sadıksoy 28-Mustafa Özbek 29-Müzeyyen Özşenoğlu  30-Nahit Yerli 31-Reşat Kara 32-Rukneddin Bildirici 33-Salih Yıldız 34-Semih Tan 35-Serkan Kahraman
36-Sinan Demir 37-Şahin Yurtbay 38-Şerafettin Yorulmaz 39- Turan Baran 40-Ülken Taşdemir 41-Veysel Ürüm  42-Volkan Tağmat  43-Yusfu Ertaş 44-Zafer Tunçdemir 45-Zühre Eyaz

01 Kas 2023 - 19:27 - Siyaset

Mahreç  Van Havadis


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Van Havadis Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Van Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Van Havadis editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Van Havadis değil haberi geçen ajanstır.