Kamış ve Kargı Ürünleri Doğal Bahçe Dekorasyon Önerileri

Bahçe dekorasyonu için kendin yap kargı ve saz kamış ürünlerini ve uygulamalarını keşfedin. İşte kamış ve kargı ürünleri doğal bahçe dekorasyon önerileri

+5
Haber albümü için resme tıklayın

Bu yazımızda sizlere kargı ve saz kamışları ile imal edilen montaja hazır kargı çit, hasır gölgelik, hasır kamelya ürün ve uygulamalarını ve ekonomik ve doğal bahçe dekorasyon önerilerini aktaracağız.

Doğal ve Ekonomik Bahçe Dekorasyon Önerileri

Kargı kamışı, saz kamışı ve saz hasır otları ile imal edilen hasır dekorasyon ürünleri ile siz de bahçe ve dış mekanlarınız için doğal ve ekonomik dekorasyon çözümleri yapabilirsiniz. Hasır dekorasyon dış mekân uygulamalarında en çok tercih edilen hasır çit, hasır gölgelik, saçaklı hasır kamelya kamış kaplama gibi ürün ve uygulamaların nasıl yapıldığını ve ekonomik ve doğal bahçe dekorasyonlarının nasıl yapıldığını görmek için lütfen okumaya devam ediniz.

Kargı ve Kamış İle Yapılan Ekonomik Bahçe Dekorasyon Ürünleri Nelerdir?

1-) Bambu Kamış

Bambu kamış rulo bahçenizdeki bir pergola, kamelya ya da çardak gibi alanların çatı ve gölgelikleri üzerine uygulanan montaja hazır rulo bir üründür. Bambu kamış, bambu hasır ve kargı gölgelik gibi ürünler ile satılan bu ürünler kaliteli ve sağlam kargı kamışlarından imal edilir.

Kargı kamışları sağlam bir şekilde çelik teller ile sıkıca birbirine bağlanarak rulo hasır haline getirilir. Hem çatı ve gölgelik yapımında kullanıldığı gibi hem de bahçe çiti olarak ta yaygın bir kullanıma sahiptir. Diğer doğal bahçe dekorasyon ürünlerini de tanıttıktan sonra uygulamaların nasıl yapıldıklarını da sizlere detaylı bir şekilde aktaracağız.

2-) Kamış Hasır

Kamış hasır da aynı bambu kamış gibi rulo ve montaja hazır bir üründür. Bahçe çiti ve hasır gölgelik yapımında kullanılan kamış hasır erişkin saz kamışlarından imal edilmektedir. Saz kamışı boyları 2-4 metreye kadar uzayabilen odunsu gövdeli içi boş bir kamış türüdür. Kamış hasır rulo ya da hasır kamış rulo yapımında kullanılan saz kamışları özel bir makine yardımı ile misina ipler ile birbirine sıkıca bağlanarak kamış çit ve hasır gölgelik ürünleri imal edilir. Bu yazımızda kargıdan ve kamış hasır ile hasır çit ve hasır gölgelik nasıl yapıldıklarını ayrıntılı bir şekilde aktaracağız.

3-) Çin Otu Saçaklı Hasır Kamelya Ürünleri

Çin otu, saçaklı hasır gölgelik ürünleri de saz hasır otları ile imal edilir. Hasır dekorasyon ustaları tarafından saz hasır otları çelik teller ile birleştirilerek rulo ve montaja hazır hale getirilir. Bu şekilde imal edilen çin otu ürünleri saçaklı hasır çatı ve saçaklı hasır kamelya çatı ve gölgelikleri yapımında kullanılır.

Doğal Bahçe Dekorasyon Ürünlerini Nereden Alabilirsiniz?

Doğal ve kendin yap bahçe dekorasyon ürünlerinizi SAZ KAMIŞ gibi üretici hasır dekorasyon şirketinden satın alabilirsiniz. Satış öncesi ve satış sonrası size ücretsiz danışmanlık sunan SAZ KAMIŞ şirketine sazkamis.com web sayfası üzerinden ulaşabilir, bahçe çiti ve hasır gölgelik uygulama ürünlerini sipariş verebilirsiniz.

Neden SAZ KAMIŞ gibi bir üreticiden satın almanızı tavsiye ediyoruz. Bu ürünleri internet üzerinden e ticaret sitelerinden de sipariş verebilirsiniz. Fakat yanlış ürün seçimi ve yanlış ölçüde ürün satın alımı yaptığınız takdirde uygulama sırasında yaşanacak bir sorunda telefon ile size destek sağlayacak bir muhatap bulamayabilirsiniz. Böyle bir sorun yaşamanız muhtemel olacağı için satış öncesi ve sonrası size destek sunan SAZ KAMIŞ gibi üretici bir şirketten ürün siparişi vermenizi tavsiye ederiz.

Doğal Bahçe Dekorasyon Uygulamaları Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlere bambu kamış, kamış hasır ve çin otu ile nasıl doğal ve egzotik bahçe dekorasyon uygulamalarının yapıldığından bahsedeceğiz. Ek işçilik maliyetleri olmadan tadilat işlerine eli yatkın herkes tarafından uygulanabilen montaja hazır bahçe çiti, hasır gölgelik, bambu çatı ve saçaklı hasır kamelya gölgeliklerinin nasıl yapıldığını detaylı bir şekilde öğrenmek için lütfen yazımı okumaya devam ediniz.

Kamış Hasır ve Bambu Kamış İle Bahçe Çiti Uygulamaları Nasıl Yapılır?

Kargı ürünleri ile imal edilen bambu kamış ile yapılan bahçe çitleri bambu görünümlü oldukları için bambu çit olarak da bilinmektedir. Aynı şekilde saz kamışı ürünü olan kamış hasır ile yapılan bahçe çitleri de hasır çit ve kamış çit olarak bilinir.  Eğer bahçeniz için bambu görünümlü ve daha kalın bir çit yapmak isterseniz bambu kamış ürününü tercih edebilirsiniz.

Bahçe Çiti Ürünlerinin Montajı Nasıl Yapılır?

Kamış hasır ve bambu kamış ürünleri aynı şekillerde monte edilir. Eğer uygulamayı direk olarak tel örgü, panel çit ya da bahçe duvarı demirleri üzerine yapacaksanız ürünü galvanizli çelik tel ya da plastik kelepçeler kullanarak sıkı ve sık aralıklar ile hemen monte edebilirsiniz.

Ancak böyle bir alan mevcut değilse bambu kamışın montajı için bir çit iskeleti hazırlamanız gerekir.

Bahçe Çiti İçin Çit İskeletinin Hazırlanması

Bahçe çitini için ahşap yada metal profil iskelet hazırlayabilirsiniz. En az çit yüksekliği kadar olması gereken çit iskeleti genellikle metal ayaklar ile hazırlanmaktadır. Metal ya da ahşap profilleri resimdeki gibi en az 1 metre ara ile atınız. Daha sonra ara ve üst katman olarak yatay profilleri de oluşturunuz. Çit yüksekliğiniz bambu kamış ölçülerinden fazla ise en üstteki yatay profilin bambu çit yüksekliğine denk geldiğinden emin olunuz. Yoksa montaj sırasında sıkıntı yaşayabilirsiniz. Çit iskeletini sağlam bir şekilde oluşturduktan sonra bambu kamış ya da kamış hasır ürününü gerdirerek açınız ve sık aralıklar ile plastik klipsler ve galvanizli çelik teller ile monte ediniz. Montaj sırasında ellerimizi korumak için bir bahçe eldiveni giymeyi ihmal etmeyin. Eğer sert rüzgar alan bir bölgede iseniz çitinizi çok sık aralıklar ve sıkı bir şekilde monte ettiğinizden emin olunuz.

Bahçe Dekorasyon Hasır Çatı ve Bambu Çatılar Nasıl Yapılır?

Bahçenizdeki pergola, kamelya, kameriye ve çardak gibi alanların çatı ve gölgeliklere doğal hasır gölgelik ve bambu çatı kaplama ürünleri uygulamak için aşağıdaki adımları izleyiniz.  Kamış hasır ile yapılan çatılara hasır çatı bambu kamış ile yapılan çatılara ise daha kalın ve bambu görünümlü oldukları için bambu çatı denilmektedir. Uygulamaları tamamen aynı olan kamış hasır ve bambu kamış rulo ürünlerini beton, ahşap, demir gibi zeminlere de monte edebilirsiniz. Eğer çatınızın üzeri açık ise çatı iskeleti üzerine bambu kamış ürününü plastik klipsler ve galvanizli çelik teller ile monte edebilirsiniz.

Eğer çatınızın üstü kapalı ise bambu kamış ya da kamış hasır ruloyu uygun montaj vidaları kullanarak sık aralıklar ile monte ediniz. Bambu kamış rulo ürünü sarkıtma yaparak ta kullanılabilmektedir. Kamış hasır daha hafif olduğu için sarkıtma rüzgârdan dolayı çok önerilmez. Sıkı bir şekilde sarkıtılan kısım bağlanırsa daha iyi olacaktır. Bambu kamış rulo sarkıtma yapılacak ise sarkıtma ayarlanır ve çatının en başından sonuna doğru ürün gerdire gerdire açılarak monte edilir ve doğal bahçe dekorasyon hasır çatı kaplaması tamamlanır. Bu açıklamalar sizin için tatmin edici gelmediyse SAZ KAMIŞ şirketini arayarak detaylı uygulama bilgisi alabilirsiniz. SAZ KAMIŞ müşterilerine özel olarak hazırladığı uygulama videolarını da satış sonrası size göndermektedir.

Bahçenizde Saçaklı Hasır Gölgelikler Nasıl Yapılır?

Saçaklı hasır gölgelik ve saçaklı hasır kamelya uygulamaları özellikle 5 yıldızlı otellerin de çok sıklıkla tercih ettiği hasır dekorasyon uygulamalarındandır. Saçaklı hasır çatı uygulaması için çin otu saz hasır otları kullanılmaktadır. Montaja hazır olarak imal edilen çin otunu su ile ıslatarak yumuşaması ve çatıya uygun şekil alması için 30 dakika dışarıda ıslak bir şekilde bekletiniz.  Çin otu hasır kamelya ürünlerini pergola, kamelya, çardak gibi alanlara uygulayabilirsiniz. Çin otu uygulamasını aynı zamanda bambu kamış ve kamış hasır ile beraber de yapabilirsiniz.

Çin otunu çatıya sarkıtma yaparak yerleştirin. Daha sonra üzerine ince ahşap bir plaka koyunuz ve çin otunu çatı ve ahşap plaka arasında montaj vidası ile presleyin. Adeta çatı ile bütünleşik olacak olan bu uygulama ile çok doğal ve şık saçaklı hasır bahçe dekorasyonları yapabilirsiniz. Çin otu sarkıtma yapıldıktan sonra dilerseniz üzerine kamış hasır ya da bambu kamış ile kaplayabilir ya da sadece çin otu kullanarak da tüm çatınızı kaplayabilirsiniz. Eğer sadece çin otu kullanacak iseniz aynı şekilde çin otunu en tepede birleşene kadar monte ediniz. SAZ KAMIŞ şirketi uygulama öncesi ve uygulama sırasında ücretsiz danışmanlık sunarak profesyonel bir şekilde doğal bahçe dekorasyon uygulamalarınızı tamamlamanızı sağlıyor.

24 Kas 2022 - 17:54 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Van Havadis Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Van Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Van Havadis editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Van Havadis değil haberi geçen ajanstır.