Sağlık Bakanlığı Van'da 27 temizlik görevlisi alımı yapacak

Sağlık Bakanlığı, İŞKUR aracılığıyla 27'si Van olmak üzere toplamda 1356 İşçi Alımı yapacağını duyurdu. Sağlık Bakanlığı Van temizlik görevlisi alımı başvuru şartları ve detaylar

Van Havadis
ÖZEL HABER Van Havadis Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Sağlık Bakanlığı, İŞKUR aracılığıyla 27'si Van olmak üzere toplamda 1356 İşçi Alımı yapacağını duyurdu. Bakanlıktan yapılan olan açıklamada, "4857 sayılı İş Kanunu’nun 30 uncu maddesi ve ilgili hükümleri ile mezkûr Kanuna dayanılarak çıkarılan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 1.356 engelli sürekli işçi alımı yapılacaktır." denildi. İşte Sağlık Bakanlığı Van temizlik görevlisi alımı başvuru şartları ve detayları..

Temizlik görevlisi alımına başvuruda bulunacak olan adayların 18 yaşını tamamlamış ve 40 yaşını doldurmamış olmaları gereklidir. İşçi alımları genelde 35 yaş şartı ile yapılıyorken sağlık bakanlığı 40 yaş şartı koyarak adayları yaş konusunda sevindirdi. Sağlık Bakanlığı temizlik görevlisi alımı için kura çekimi yapılacağı belirtildi.

Sağlık Bakanlığı Van temizlik görevlisi alımı başvuru tarihleri

Sağlık Bakanlığı Van temizlik görevlisi alımı İŞKUR üzerinde yayımlanarak başvurular başladı. İlan Resmi Gazete'de de yayımlanarak ön bilgilendirme yapıldı. Buna göre adaylar başvurularına bugün itibari ile başlayıp en geç 5 gün içerisinde gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular sadece İŞKUR e-Şube üzerinden yapılacak.

  • Başvuru Tarihleri: 15 - 20 Ağustos 2022
  • Başvuru Adresi: esube.iskur.gov.tr
  • Van 27 Temizlik Görevlisi İş İlanı Numarası: 00006966088

Sağlık Bakanlığı Van temizlik görevlisi alımı başvuru şartları

- 2527 sayılı Kanun hükümleri saklı kalmak kaydı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4) ve (6) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlarını taşımak.

- Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (c) bendine göre; Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

- Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

- 18 yaşını tamamlamış olmak.

- İlan tarihi itibariyle 40 yaşını doldurmamış olmak (15 Ağustos 1982 ve daha sonraki doğumlular başvuru yapabilecektir).

- Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen belgelere son başvuru tarihi itibariyle sahip olmak.

- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

- İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.

- 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu hükümleri gereğince arşiv araştırması sonucuna göre atama işlemi yönünden bir engeli bulunmamak.

- Engelli sürekli işçi kadroları için Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 3 üncü maddesinin birinci fıkrasının (ı) bendinde tanımlandığı şekilde sağlık kurulu raporuyla belgelendirmek.

- İlköğretim Kurumlarının Birinden ( 5 Yıllık İlkokul Mezunu, 8 yıllık ilköğretim okulundan 6. , 7. ve 8. sınıfı terk edenler ile yetişkinler 2. kademe eğitimi başarılı belgesi olanlar da dahil ) veya Ortaöğretim kurumlarının birinden veya ön lisans programlarının birinden veya lisans bölümlerinin birinden mezun olmak.

15 Ağu 2022 - 11:29 Van- Ekonomi

Muhabir  Van Havadisgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Van Havadis Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Van Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Van Havadis editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Van Havadis değil haberi geçen ajanstır.


Van Markaları

Van Havadis, Van ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (432) 214 30 30
Reklam bilgi