TOKİ Van’da uygun fiyata ev satacak! İşte başvuru şartları

TOKİ'den Van ve 13 ilde ev sahibi olmak isteyenler için ucuz fiyatlı daire müjdesi geldi. TOKİ, kurumun resmi internet sitesinde yer alan bilgiye göre, 14 ilde sıfır daire satışına başlandı.

Van Havadis
Van Havadis Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Van'ın Tuşba ilçesi Bardakçı Mahallesinden bulunan TOKİ binasında 1 adet 2+1 konut satılacak. 

Başvuruları 18 Temmuz 2022 - 22 Temmuz 2022 tarihleri arasında alınacak olan 86 metrekare konutun satış tarihinde ödenecek peşinatı 44.040 TL, vade sayısı 240 ve aylık taksit tutarı bin 645 TL olarak belirlendi. Satışa çıkacak olan konutun kura tarihi ise 28 Temmuz 2022 olarak belirlendi. İşte TOKİ'nin Van'da uygun fiyat satacağı evin başvuru şartları ve detayları..

TOKİ VAN KONUT SATIŞI BAŞVURU ŞARTLARI

"VAN İLİ, TUŞBA İLÇESİ, BARDAKÇI MAHALESİ 303 ADET KONUT , 1 ADET 3 DÜKKANLI TİCARET MERKEZİ SATIŞ DUYURUSU/ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından VAN İLİ, TUŞBA İLÇESİ, BARDAKÇI MAHALESİ 303 ADET KONUT, 1 ADET 3 DÜKKANLI TİCARET MERKEZİ kapsamında üretilecek 1 adet konut satışa sunulacaktır.

Proje Adı: VAN İLİ, TUŞBA İLÇESİ, BARDAKÇI MAHALESİ 303 ADET KONUT, 1 ADET 3 DÜKKANLI TİCARET MERKEZİ

Satışa Sunulan Konut Sayısı: 2+1 konut 1 adet

Satış Yönetimi: Kuralı Satış

Satıcı: Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (İdare)

Adres: Bilkent Plaza, B1 Blok, 06800, Bilkent, Ankara

İletişim İnternet: www.toki.gov.tr

İletişim telefon: 444 86 54

Başvuru tarihleri: 18 Temmuz 2022 - 22 Temmuz 2022

Başvuru Bedeli: 0 TL

Başvuru Yapılacak Banka Şubesi: TC. Ziraat Bankası AŞ. Sadece Temerküz Şube

Başvuru alınacak konut tipleri: 2+1

Kura Tarihi: 28 Temmuz 2022

Sözleşme İmzalanacak Banka Şubesi: TC. Ziraat Bankası AŞ. Tuşba

Asil Hak Sahipleri Sözleşme İmzalama Tarihleri: 01 Ağustos 2022 - 05 Ağustos 2022 Yedek Hak Sahipleri Sözleşme İmzalama Tarihleri: 09 Ağustos 2022 - 10 Ağustos 2022(Asil hak sahipleri sözleşme imzalama işlemlerini tamamladıktan sonra kalan konutlar için) Başvurular 1 kategoride kabul edilecektir;

“Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri” kategorisinden başvuru yapılabilecektir.

Detaylı satış fiyat ve koşulları TC. Ziraat Bankası AŞ. şubelerinde ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığının web sayfası (www.toki.gov.tr) aracılığıyla duyurulmaktadır.

En düşük ve en yüksek fiyatlar ile alternatifli ödeme koşulları aşağıda sunulmaktadır.

1) Belirleme Kurası” 28 Temmuz 2022 tarihinde saat 12:00’ de İdaremizin sosyal medya (FaceBook, Twitter, YouTube ve İnstagram ) hesaplarından canlı yayın ile yapılacaktır. Konut sayısından az başvuru olduğu takdirde “ Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası ” çekilmeyerek, konut seçimi yapılacaktır. Konut Belirleme kurasından sonra Gayrimenkul Satış Sözleşmesi hak sahipleri tarafından 01 – 05 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapılacaktır.

2) Başvuru sahiplerinde T.C. vatandaşı olması, 18 yaşını doldurmuş olması ve şartları aranacaktır. Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocuklarının daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması şartları aranacaktır.

3) Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir; birden fazla başvuru yapılması durumunda başvurular geçersiz sayılacaktır.

4) Konut başvurusu yapılan İlçe (Van/ Tuşba) sınırları içerisinde son 3 yıldır oturuyor olma şartı aranmaktadır. Yukarıdaki şartları sağlayan başvuru sahipleri, başvuru sırasında “Satın Alma Talep ve Yüklenim Belgesi” ni imzalayacaklardır.

5) Kura sonucu konut satın alma hakkı kazanarak konutu belirlenen veya konut sayısından az başvuru olması nedeni ile başvuru sırasına göre, 01 - 05 Ağustos 2022 tarihleri arasında konut seçimi yapan hak sahipleri; peşinat bedelini sözleşme imzalama tarihleri arasında sözleşme imzalama işlemlerinin gerçekleştirileceği banka şubesine yatırarak Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalayacaklardır.

6) Kura çekilişinde asil hak sahiplerinden sonra 1 adet Yedek Hak Sahibi belirlenecek, sözleşme imzalamayan asil hak sahiplerinden kalan konutlar için, İdarece ilan edilecek sözleşme imzalama programı çerçevesinde, yedek hak sahiplerine 09 – 10 Ağustos 2022 tarihleri arasında Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalatılacaktır.

7) Peşinat bedeli üzerinden %0,5 (binde beş) oranında banka komisyonu ve banka komisyonu üzerinden %5 (yüzde beş)oranında BSMV satış sırasında bankaca tahsil edilecektir.

8) Konutlar, %10 peşinat 240 ay boyunca aylık sabit taksit ödemeli ve taksit başlangıçları teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacak şekilde satılacaktır. İlk dönemsel artış tarihi; teslim tarihini takip eden dönem itibariyle başlayacaktır.

9) Konut alıcıları konutlarını teslimden 1 yıl sonrasına kadar üçüncü şahıslara devredemez.

10) Konut alıcısı, sözleşmenin kurulduğu tarihten itibaren on dört gün içinde, herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Konut alıcısı, Gayrimenkul’ ün fiili tesliminden evvel teslim süresi içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeden sözleşmeden dönme hakkına sahiptir.

11) Konutların teslim süresi, sözleşme tarihinden itibaren 36 aydır. Konutların anahtar teslimi, İdarece belirlenecek ve ilan edilecek program dahilinde gerçekleştirilecektir.

12) Anahtar teslimi öncesinde KDV Kanunu uyarınca, KDV bedeli (%1) ayrıca alıcılar tarafından ödenecektir.

13) Konut tesliminden sonra ALICI, Yönetim Planı ve KMK’nda öngörülen ortak giderlerden bağımsız bölüme (GAYRİMENKUL) isabet eden miktarları, toplu yapı alanındaki ortak tesislere ilişkin giderleri ve blok aidatlarını anahtar tesliminin gerçekleştiği veya teslim ihbarında belirtilen sürenin içinde bulunduğu aydan geçerli olmak üzere her ay yapı/site yönetimine ödeyecektir. Alıcı bağımsız bölümü teslim almamış olsa dahi aidat ve ortak alan giderlerini ödemekle yükümlüdür.

14) Projede konut büyüklükleri ve mahal listelerinde bir çelişki olduğu takdirde uygulama projesi ve sözleşmedeki bilgiler esas kabul edilecektir.

15) Toplu Konut Fonundan Şehit Ailelerine, Malulleri (Terör, Harp ve Vazife Malulleri) ile Dul ve Yetimlerine Açılacak Faizsiz Konut Kredisinden Yararlanmak İstenmesi Durumunda, Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisindeki başvuru sahipleri, ilgili Banka aracılığı ile Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimlerine açılacak faizsiz konut kredisinden faydalanacağından, tahsis edilen kredi tutarı konut bedelinden mahsup edilecek, bakiye borç kalması durumunda 120 ay vade ile madde 10’da belirlenmiş olan artış esaslarına göre ödenecektir. Ancak, belirlenen konutun bedelinin kredi tutarından düşük olması durumunda; satış bedeli dışında kalan masraflar ve vergiler dikkate alınarak kredi ödemesi yapılır ve bu miktar kredi tutarını geçemez.

Toplu Konut Fonundan Şehit Ailelerine, Malulleri (Terör, Harp ve Vazife Malulleri) ile Dul ve Yetimlerine Açılacak Faizsiz Konut Kredisini kullanmaksızın konut başvurusu Yapılması Durumunda,

Kredi hakkından yararlanmaksızın başvuru yapılmak isteniyor ise, TOKİ ve Sosyal Güvenlik Kurumu sisteminden “HAK SAHİPLİĞİ” onaylananlardan, konut başvurusu yapılan İl sınırları içerisinde son 3 yıldır oturuyor olduklarına dair adrese dayalı nüfus kayıt sisteminden alacakları belge veya başvuru yapılan İl nüfusuna kayıtlı olduklarına ait belge istenecektir.

İdare gerek görmesi halinde satışa sunulan konutlardan bir kısmını veya tamamını satıştan çekmeye yetkilidir.

Gayrimenkul Satış İşlemleri Özel Hukuk Hükümlerine tabidir.

İnternet sayfamızda yayımlanan planlar tanıtım amaçlıdır. Konutların brüt ve net m² büyüklükleri satış listelerinde gösterilmiştir. Brüt ve net m² hesabı yürürlükteki son İmar Yönetmeliğindeki kriterlere göre yapılmaktadır. Net m² hesabı sıva imalatının yerinde uygulama kalınlığına göre farklılık gösterebilir."

27 Haz 2022 - 16:35 Van- Ekonomi

Muhabir  Van Havadis


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Van Havadis Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Van Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Van Havadis editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Van Havadis değil haberi geçen ajanstır.


Sahibinden Ford Focus Trendx

2012 model Ford Focus Trend X paketdir 1.6 dizel 218 bin km'de 6 ileri, ağır hasar kayıtlıdır.

MURAT BAYIK

1997 model Toyota Corolla 1.3 xl

Aracım Toyota Corolla 1.3 xl 1997 modeldir. Aracın üçüncü sahibiyim. Aracımın değişeni olmayıp 4 parça boya mevcuttur. Km orijinal 269 bindedir. Arac...

KUBİLAY KALELİOĞLU

BMW Marka Gravel Bike

Bisikletim 2020 modeldir.Pandemiden önce aldım ve yasaklar başladığı için hiç kullanmadım bir kez çıkardım. Bisiklet sıfırdır etiketler hala duruyor f...

METİN YACAN

ŞEHİR MERKEZİNDE GENİŞ FERAH DAİRE SON FIRSAT

24 saat güvenlik kamerası, kapalı otopark, kiler, cam balkon, ebeveny banyo, alaturka lavabo, amerikan çelik kapı, özel tasarım alci tavan, duvar kağı...

MAHMUT BEY

KOMPLE MDF YATAK ODASI TAKIMLARI

METRO GRUP ANKARA MOBİLYADAN DEV İNDİRİM KOMPLE MDF TELESKOPİK RAY ÇEKMECE URUN içeriği; 1 ADET KARDOLABI, 2 ADET KOMİDYEN, 1 ADET MAKYAJ AYNASİ,...

0(531) 728 54 35 EMRAH AKBAY

HALİLAĞA MAHALLESİNDE SATILIK 3+1 SIFIR LÜKS DAİRE

VAN / İPEKYOLU / HALİLAĞA MAH., (m²) 170, Kat Sayısı 4, Site İçİ, Bina Yaşı 0, Doğalgaz (Kombi), Bulunduğu Kat 2.

İLHAMİ ÇAKIRTAŞ EMLAK

Sahile 3 dk mesafede Yeşilsu Villaları

Amik kalesinin yanında Sahile 3 dk mesafede günlük kiralık Yeşilsu Villaları

ERHAN ERS

YATAK ODASI TAKIMI KOMPLE TEMİZ SAĞLAM

YATAK ODASI TAKIMI KOMPLE TEMİZ SAĞLAM ERDEM EVKUR DA

ERDEM EVKUR

2012 model 2.0 TDCİ dizel Mondeo

Aracım 2012 model 2.0 TDCİ dizel Mondeo'dur 276 binde etek altı boyalı değişen hasar kaydı yok.

ZÜLKÜF TUNÇ

2007 model turbo 4×4 5403 jhon Deere traktör

Traktörümüz 2007 model turbo 4×4 5403 jhon Deere'dir çalışma saati 4250 saatte, 65 bg,3 silindir, 4 WD KLİMALI RADYOLU KABİNDİR.

HAKTAN TARHAN