Son Dakika Haftanın Enleri İlanlar Reklam İletişim
  Hemen bin liranızı alın! Yargıtay'dan güzel haber     Bayram oteli davası yeniden görülecek     Yargıtay, Hanefi Avcı'ya 5 yıl 7 ay ceza onadı     Aziz Yıldırım Van’da     Sırrı Süreyya Önder seçim anketlerini açıkladı   
Ana sayfa yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Yükleniyor...
BÖLGESEL SİYASİ EKONOMİ TEKNOLOJİ SAĞLIK EĞİTİM SPOR YAŞAM MAGAZİN DÜNYA GÜNCEL YEREL ROPÖRTAJ ARŞİV
KÜLTÜR SANAT MEDYA VAN GENEL TURİZM ANKET HABER HAVA DURUMU KÜNYE
M. Ali Kul aday adayı olduğunu açıkladı
Tarım İl Müdürlüğü’nde Ziraat Mühendisliği görevinden istifa eden Muhammet Ali Kul, Van’dan milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.
11-03-2011
bu haberi paylaş

Tarım İl Müdürlüğü’nde Ziraat Mühendisliği görevinden istifa eden Muhammet Ali Kul, Van’dan milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. Aday adayı olduğuna dair resmi başvuruyu gerçekleştirmek üzere AK Parti Van İl Teşkilat binasına giden Kul, burada açıklama yaptı. 

 

Kul, “Geniş bir yelpazede uzun istişareler, görüşmeler yaparak milletvekilliğine aday adayı olmaya karar verdim” dedi.

 

Kul’un milletvekili aday adaylık müracaat formunu teslim alan AK Parti Van İl Başkanlığı ise seçimler için milletvekilliği aday adaylığı için bir müracaatta Kul tarafından yapıldığını belirtti.

Konu ile ilgili gazetemize açıklamarla bulunan Kul, halka yapılan hizmetin hakka yapılan hizmet olduğunu belirterk, Sevgili Vanlı hemşehrilerim “halka yapılan hizmet hakka yapılan hizmettir” düşüncesiyle yola çıkarak 12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan genel seçimlerde Ak Parti aday adaylığımı açıklıyorum.

 

Büyük bir istek ve azimle yaptığım memuriyet hayatımı, Vanlı hemşerilerime ülkeme daha faydalı olcağını düşündüğüm hizmet projelerini hayata geçirebilmek için sorumluluğu büyük ve onuru sonsuz aziz milletimin vekilliğine aday olmak suretiyle nihayetlendirdim.

 

Siyasette edindiğim deyeniylerimi göz önüne aldığımda Van'ın ve Vanlının hak ettiği hizmetleri, sağlık, eğitim, ulaşım, tarım, işsizlik, sanayi, çevre, kentleşme, kültür ve turizm gibi alanlarda alabilmesinin yolunun siyasetten geçtiğini gördüm.

 

Bu sebeple değişim alanlardaki projelerimle Vanlı hemşerilerimi hak ettiği yaşam tarzı ve refah seviyesine kavuşturmak için yola çıktım. Bu yolda yapacağım her hizmeti hayata geçirebilmek için elimden gelen her fedakarlığı göstereceğim.

 

Bu yeni başlanğıcın ilimize ve memleketimize hayırlara vesile olmasını diliyorum. Van’da yetişmiş, içinizden biri olaraka aday adaylığım sürecinde demokratik ve adil bir durum içerisinde Van’ımızın ve milletimizin öncelikleri ve hassasiyeklerini ön planda tutarak, popülist bir tutum sergilemekten ziyade, hizmete yönelik bir tavır içerisinde olacağım.

 

Ak Parti iktidarının yaptığı hizmetler ve çalışmalar doğrultusunda Van’ın ve Vanlının talepleri paralelinde hizmet alması için can ve başla, gecemi gündüzüme katarak çalışacak ve gayret göstereceğim.

 

Ak Parti hükümeti Türkiye’nin gerçeklerini görmüş ve bu anlamda açılımlar yapmaktadır.

 

Ak Parti aday adayı olarak ilimizin ve ülkemizin önemli sorunlarının gerçek anlamda çözülebilmesi için insan hakları ve demokrasi çerçevesinde yapılacak olan çalışmalara katkıda bulunulması gerektiğine inanmaktayım.

 

Bu inancım doğrultusunda düşündüğüm çözüm yolları vardır. Tüketim durumunda olan Van şehrimizi üretim durumuna geçirip işsizliği azaltmayı planlamayı düşünüyorum. 

 

Ben Muhammet Ali Kul Ak Parti aday adayı olarak aziz hemşerilerimin desteklerine talip olamkala birlikte tercihlerine sonsuz saygı ve sevgilerimi sunar, hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum” diye konuştu.

 

 

Bu haber toplam 3544 defa okundu
 YAZDIR  YORUMYAZ
 TAVSİYE ET
inşallah [ ezgi ada yüce - 08/04/2011 ]
inşallah akp sizi aday gösterir siz meclise gitmeyi hakkeden birsisiniz.ben vanlı değilim ama tarım il müd geldiğimde sizin ne kadar fedakarca çalıştığınızı gördüm.bence siz gitmelisiniz meclise .tüm oylarımzla yanınızdayız
DURMAK YOK YOLA DEVAM [ YOĞURTÇUOĞLU AİLESİ - 08/04/2011 ]
allahın izniyle akp sizi aday gösterecektir.biz bütün ailemizle yanınızdayız .allah utandırmasın BAŞARILAR
haydi [ kemal yücedağ - 07/04/2011 ]
allahın izniyle akp sizi aday gösterecektir.biz bütün ailemizle yanınızdayız .allah utandırmasın
aliş amcama [ m.emi kul - 06/04/2011 ]
amca milet vekili olman dileği ile.
işte aday [ kemal yücedağ - 18/03/2011 ]
diğer adayların çoğuna bakıyorumda eğer onlardan bazıları seçilirde ve ali bey seçilmesse yazık olur.genç dinamik,ufku geniş,dürüst ,vede en önemlisi vana hizmet etmek isteyen,bazıları gibi vurgun peşinde olmayan namuslu bir insan,bütün ailemizle onun yanındayız.o varsa oyumuz akp ye yoksa oyda yok.artık vanımıza yakışan insanları seçme zamaanı
KARİZMATİK [ ŞÜKRÜ AKBULUT - 17/03/2011 ]
ali bey yapabileceklerini söylemeli, söylediklerini yapmalı ve yaptıklarının arkasında durabilmelidir. - İnsanımızın, ülkemizin ve Vanımızın problemlerini bilmeli, bu problemlere çözüm üretebilecek bilgi ve birikim sahibi olmalıdır. - İtaat etmesini bildiği kadar, itiraz etmesini de bilmelidir. - Söz, fikir ve davranışlarında tutarlı olup, oraya, buraya savrulmamalıdır. - Almaya değil vermeye talip olmalı. - İstişare etmeli, tartışabilmeli ama asla kavga etmemeli. Ali bey işte böyle bir insandı
MUHAMMET ALİ KUL [ van kazanır - 14/03/2011 ]
Böyle dinamik ,çalışkan ve üretici ama en önemlisi dürüst ve inannçlı insanlara ihtiyaç var. ALLAH yolunu açık etsin Muhammet bey.
hayırlısı [ engin yücedağ - 12/03/2011 ]
allah utandırmasın bu çıktığınız yolda size.şahsınıza milletvekilliği çok yakışacağına eminiz.dinamikliğiniz,hoşgörünüz,mütevaziliğiniz,dürüstlüğünüz,yardımseverliğinizle tbmm ye sizi yakışıtırıyoruz.bazı adayları gördüğümüzde eyvah diyoruz ama inşallah bu defa sizi mecliste görecez.
Tüm Yorumlar
İran sınırında protesto yürüyüşü - 20-12-2014 - 17:00
Başkan Faruk Alpaslan gururla söyledi - 17-12-2014 - 08:27
Van\'da kedi kurtarma operasyonu - 16-12-2014 - 13:15
Alpaslan, Başbakan\'ın konuşması güven verici olmuştur - 12-12-2014 - 08:28
Van TSO kime niçin kırgın? - 09-12-2014 - 17:20
S.S. 67 Nolu Kooperatifinin sıkıntısı bitmiyor - 09-12-2014 - 14:45
Bilici’den Alan’a tebrik ziyareti - 08-12-2014 - 17:42
Van OSB\'de 2023 Vizyon semineri - 05-12-2014 - 20:51
Van OSB Yönetimi’nden TÜYAP’a Fuar teklifi - 04-12-2014 - 19:55
Van’da “Yerinden Edilmiş Kişilerin Ekonomik ve Sosyal Entegrasyonu teknik destek projesi” tanıtım toplantısı - 04-12-2014 - 14:40
 
Van'daki STK'ları başarılı buluyor musunuz?
EVET - (25) oy
%10
HAYIR - (214) oy
%87
FİKRİM YOK - (8) oy
%3
         
 
 
  sanayinin önemine değindi
  Cansız bedenini oğlu buldu
  Donmaktan son anda kurtarıldılar
  Arda Turan Bana Galatasaray’ı aratmadılar
  9 gündür haber alınamıyor
  Hemen bin liranızı alın! Yargıtay'dan güzel haber
  Bayram oteli davası yeniden görülecek
  Başkonsolos Kılıçhan’dan Vali Doğan'a ziyaret
  Başkonsolos Kılıçhan’dan Veda ziyareti
  Müftü Arvas’tan Okul ziyareti
 .
Para ve insan arasındaki karşılıklı ilişki şöyledir: İnsan paranın sahtesini yapar, para da insanın.
Benjamin Franklin
 .