Van'da bir otelde gerçekleşen TUŞMEK projesinin kapanış töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Programda açılış konuşmasını yapan Proje Koordinatörü Ümit Şalem, TUŞMEK’ hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Kursiyerlerin proje hakkındaki görüşlerini ifade etmelerinin ardından kürsüye çıkan Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, belediye olarak bu güne kadar 3 bin kişiyi meslek sahibi ettiklerini belirterek, “TUŞMEK, bizim önemli bir seçim vaadimizdi. Tuşba Belediyesi olarak teşkilatlarımızla birlikte halkımıza söz vermiştik.

Tuşba’da kardeşlerimizi meslek sahibi etme sözünü vermiştik. Bu gün bu vaadi yerine getirmenin huzuru ve mutluluğunu yaşıyoruz. Tuşba Belediyesi oalrak bu güne kadar yaklaşık 3 bin kardeşimize meslek edindirdik. Onlar da bir şekilde istihdam edilecek duruma geldiler. Bu günde ‘pasta yapımı ve sunumu, aşçı çırağı ve pizza yapımı, kadın iç ve dış giysileri ile girişimcilik meslek edindirme kurslarımızı başarıyla tamamlayanlara sertifikaları verilecek.

Bu gün sosyal belediyeciliğin en önemli adımı olan insanlara dokunmanın, insanların gönüllerine dokunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ben bu kapsamda kurslarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.


Kursiyerlere sertifikalarının verilmesi ile devam eden program kursiyerler tarafından hazırlanan ikramların servis edilmesi ile sona erdi.