Doğu Anadolu Bölgesi’nin kadim şehri Malatya, Anadolu Basın Birliği Van Şubesi’ne kucak açtı. Sergi çalışması gezisinde önemli duraklardan biri olan Malatya ilinde Van’ın 15 Temmuz darbe sonrası sergilediği tutumunu Malatya halkına anlatan ABB, öte yandan ABB Malatya Şubesi tarafından da taktirle karşılandı.

Çalışma çerçevesinde ABB Malatya Şubesi’ni de ziyaret eden Van ABB Yönetimi, yapılan çalışma hakkında bilgiler aktardı.

ABB Malatya Şube Başkanı Zeki Dağ, ABB Genel Başkan Yardımcısı Hamit Özpolat ve yönetimini tarafından karşılanan Van yönetimi, şükranlarını dile getirdi.

Van ABB’nin Türkiye genelinde çalışmasına destek sunan, Malatya ilinin tarihi ve turistik mekanlarında sergi çalışmasına öncülük eden ABB Malatya Şube Başkanı Zeki Dağ’a ve yönetimine teşekkür eden ABB Van Şubesi Başkanı Ayhan Yazlık, yakın ilgi ve alakalarından dolayı teşekkürlerini dile getirdi.

Anadolu Basınının darbeye karşı dik ve onurlu duruşunun altın harflerle tarihe kazınacağını belirten Yazlık, bu önemli destanın yazılmasında Anadolu Basınının rolünün çok fazla olduğuna değindi.

Bu önemli destanın yazılmasında, çizilmesinde ve nesilden nesille aktarılmasında basının büyük emekleri olduğunu dile getiren ABB Malatya Şube Başkanı Zeki Dağ ise, Van Anadolu Basın Birliği’nin bu çalışmasını gayet makbul ve yerinde bir çalışma olarak nitelendirdi.

Sergi çalışması ile hem 15 Temmuz destanını anlatan, hem de Van’ın tanıtımında etkin rol oynayan basın mensuplarının takdirle karşılanması gerektiğini söyleyen Dağ, “Meslektaşlarımızla gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Van’ın bu anlamda şanslı bir olduğundan söz eden Dağ, Malatyalı gazeteciler olarak her zaman Van’a pozitif bir bakış açısı içerisinde olduklarını söyledi.

Yapılan ziyaret ardından, her iki şube yönetimi, Malatya’nın tarihi ve turistik yerlerine gezerek, 15 Temmuz ve Van’ı anlattı.