Hastanenin oldukça yoğun olduğunu dile getiren Rektör Peyami Battal: ”Hastanemizde yoğun olarak hasta gelmektedir. Birçok kişi hastanemize tedavi ve muayene için gelmektedir. Halkımız kampüse geleceğine burada tedavi görmektedir. Yine aynı şekilde bazı hastaların özel muayene içinde geliyorlar. Kampüs yerine burada özel muayene oluyorlar. Yine burada bizim gerek ultrason, emar ve bütün çekimler yapılmaktadır. Hastalarımız bize geldiği zaman kesinlikle kampüse git muayene ol demiyoruz. Acil bir vaka olursa kampüse sevk ediyoruz. Araçlarımız var araçlarımızla güvenli bir şekilde gidip gelebilirler. Yani hiçbir sıkıntı yaşatmıyoruz. Van halkımızın mümkün mertebe hiçbir şehre gitmeden evvel burada bütün tedavilerini olabilirler.”

REKTÖR’DEN MÜJDELİ HABER

Yakında hastanenin böbrek nakline başlayacaklarını söyleyen Battal, “ Böbrek nakli için son projelerimize yaklaşıldı. Böbrek nakli Van  halkımıza iyi gelecek. Yani üniversitemize şuan çeşitli hizmetler verilmektedir. Bu ek binamızda halkımıza en iyi hizmet vermeye devam ediyoruz. Bu ek binamız kapandı, kapanacak sözlerinin hepsi kesinlikle yanlıştır, yalandır. Hatta biz daha önceki açılışımızda ise eski hastanemiz ile ilgili bakanlıklarla görüşüyoruz.” dedi.

“HİZMET VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Van için  en iyi hizmetler vermeye devam edeceklerini vurgulayan Battal, Van halkının asılsız haberlere uymamaları hakkında uyardı Rektör Battal; “Biz hizmet vermeye devam edecez. Çeşitli yalanlarla çeşitli oyunlarla hiçbir alakamız yoktur. Hepsi yalandır. Hiçbirine kulak asmayınız. En iyi hizmet halkımıza ve Van’ımıza iyi gelecek. Ömrümüzün yettiği kadar hizmet sunmaya devam edeceğiz. Biz yolumuza devam edeceğiz. Dedi. Dursun  Odabaş, Tıp Merkezi Ek Hizmet Binası ve Poliklinikleri  Hastanesi Başhekimi Cengiz Demir:” Biz yaklaşık iki buçuk milyon kişiye hizmet vermekteyiz. Biz yüzümüzün akı ile hizmet verdiğimize inanıyorum. Eksiklerimiz ise elbette var, bu eksiklerimiz ise en kısa zamanda tamamlanacaktır. Rektör hocanın desteği ile başardığımıza inanıyorum. Bize destek veren herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

VAN HAVADİS GAZETESİ HABER YORUM: SEFA BİLDİK/YUSUF CAN