Edremit yeni TOKİ sakinleri, büyük bir tehlike ile karşı karşıya kaldıklarını ifade ettiler.

Van’ın Edremit yerleşkesi, Yeni  TOKİ öğrenci yurdunun hemen önünde bulunan kavşakta, uzun süreden beri kırılan elektrik direğinin onarılmaması TOKİ sakinlerini canından bezdirdi.

Okulların açılmasına az bir süre kala, Elektrik kablolarının kontrolsüz bir şekilde ortada kalmasına tepki gösteren yeni TOKİ sakinleri; “Yaklaşık altı aya yakın bir süredir, bu direk kırılmış, yerinde sökülmüş, sahipsiz bir şekilde ortada duruyor. Elektrik direği, yerinden sökülmüş fakat kablolar ortada duruyor. Kabloların üzerine taş ve toprak bırakmışlar. Zamanla bunlar aşınıyor ve Elektrik kabloları çıplak bir vaziyete, ölümlü kazaya davetiye çıkarıyorcasına bekliyor.

Bu yerin kavşak olması münasebetiyle daha fazla tehlikeli olabiliyor. Birkaç gün sonra okullar açılacak. Herhangi bir öğrencinin başına istenmeyen bir vaka geldiği vakit sorumlusu kim olacak. Çok basit bir problem, ne yazık ki çok büyütülüyor. VEDAŞ çalışanları için, belki bir iki saatlik bir iş ama yapılmadıktan sonra isterseniz bir dakikalık bir iş olsun. Edremit yeni TOKİ sakinleri olarak, burada Van havadis Gazetesi'nin aracılığıyla sesimizi duyurmak istiyoruz. Bakın kimse yanlış anlamasın, biz kimseyi şikayet etmiyoruz yada kötülemiyoruz” diyen yeni  TOKİ sakinleri, “Bizler bu ufak sorunun giderilmesi konusunda birilerinin bir adım atmasını bekliyoruz. Bu basit olay, bir çocuğun hayatına mal olduktan sonra, kimse bu duruma karşı hesap veremez. Bu anlamda bizim yetkililerden ricamız, en kısa zamanda gelip bu soruna bir çözüm bulmalarını istiyoruz” diyen Edremit yeni TOKİ sakinleri, VEDAŞ yetkilerinin bu olaya sessiz kalmayacaklarına inançlarının tam olduğunu söylediler.