Başkan Kadıoğlu, sabah saatlerinde İpekyolu Belediyesi ile birlikte yapacakları “Necmi Kadıoğlu Yaşam Merkezi ve Park Projesi”nin temel atma töreni düzene katıldı. Düzenlenen tören sonrası Kadıoğlu beraberindeki heyetle birlikte Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan’ı ziyaret ettiler. Büyük bir kalabalık tarafından karşılanan heyet, daha sonra belediyeye geçtiler. Başkan Hakan’nın makam odasında bir araya gelen heyet, Van’da yapılan ve yapılacak olan hizmetler konuşuldu. Kadıoğlu ve Hakan, beraberindekiler ile birlikte daha sonra belediye parkında kanaat önderleri, muhtarlar, STK temsilcileri ile bir araya gelindi. Sıcak bir ortamda geçen ziyaret içilen çaylarla son buldu. 
Burada kısa bir konuşma yapan Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan, "En zor zamanınızda bize desteklerini esirgemeyen sayın Kadıoğlu'na Gevaş halkı adına şükranlarımı sunuyorum" dedi.
Esenyurt Belediye Başkanı Necmi ise, “Gevaş’ın gönlümüzdeki yeri bambaşkadır. Ben buraya geldiğimde evime gelmiş gibi hissediyorum. Yabancılık çekmiyorum. Önemli olan gönüller inşa etmektir" dedi.