Türkiye'de 3. olan ve bölgede bir ilk olan çocuk Üniversitesi, 2017 yılından itibaren Van'da eğitim-öğretime başladı.

Bil Koleji bünyesinde eğitime açılan Çocuk Üniversitesi, ilk günlerinden itibaren büyük ilgi görmeye başladı. Van -Edremit yolu üzeri İl sağlık  Müdürlüğü karşısında, Bil Koleji sınırları içerisinde eğitime başlayan Çocuk Üniversitesi, çocukların büyük ilgisini gördüğü gibi, Anne-Babalarında mutluluğuna mutluluk kattı.

Çocuklara yönelik her şeyin en ince detayına kadar düşünüldüğü Çocuk Üniversitesinde, çocukların geleceğe en etkin şekilde hazırlanması konusunda oldukça ideal bir ortam. En deneyimli öğretmenleri bünyesinde bulunduran Çocuk Üniversitesi, anaokulunun üst versiyonu denilebilir.

 Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan, Bil Koleji bünyesinde kurulan Çocuk Üniversitesi yetkilileri; Bölgede, eğitim-öğretim alanından bir ilk olduklarından büyük heyecan yaşadıklarını belirterek; "Amacımız, Van'da yaşayan çocukların rahat, sağlıklı, ferah ve uzman öğretmenler nezaretinde iyi nesiller yetiştirmektir. Çocuk yaştaki, kişi yada kişiler ne öğrenirse hayat boyu öyle devam eder. Bil Koleji bünyesinde faaliyet veren çocuk Üniversitesi, ilk günlerden itibaren büyük ilgi görmesi bizleri de oldukça sevindirdi. Eğitime büyük katkı sunacağına inandığımız, çocuk Üniversitesinde büyüyen çocuklar, geleceğe emin adımlarla ilerleme fırsatını elde etmiş olacaklar. Bizleri tercih eden, bizleri önemseyen tüm Anne-Babalara teşekkür ediyoruz.

Çocuk Üniversitesinde büyüyen çocuklar çok farklı olacaklar buna herkes emin olabilir. İnşallah kentimize ve kentimizde yaşayan tüm çocuklara faydamız olacaktır. Eğitim temelden başlar, şiarı ile yola çıktık ve eğitime farklı bir ivme kazandırdığımıza inanıyoruz. İlerleyen zamanlarda herkes çocuk Üniversitesinin farkını anlayacaktır" diyen yetkililer, hiçbir çocuk arasında, en ufak bir ayırım yapmadan, geleceğe güzel gözlerle baktıklarını ifade ettiler.