Edremit Muhtarlar Derneği Başkanı Çetin Bilir ve mahalle muhtarları, VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş'ı makamında ziyaret ederek ‘hayırlı olsun’ dileklerinde bulundu. Ziyarete mahalleleriyle ilgili sıkıntıları dile getiren muhtarları dinleyen Tekataş, kapılarının sonuna kadar açık olduğunu ifade ederek, iş üretmek ve hizmet yapmak için görevlendirildiklerini belirtti. Muhtarlara telefon numarasını da veren Tekataş, ''7 gün 24 saat beni arayabilirsiniz. Size hizmet etmek boynumuzun borcudur'' dedi.
Amaçlarının güzel hizmetler vererek bu safir taşı hep parlak tutmak ve Van'ı hak ettiği en iyi konuma getirmek olduğunu belirten Tekataş; “Van güzel bir kent. Bulunması zor olan güzellikte bir göle sahip ve buna sahip çıkmalıyız. Biz bunun için Sayın Valimiz Murat Zorluoğlu ve Genel Sekreterimiz Sayın Mustafa Yalçın Bey'in gayretleriyle finansman sorununu çözdüğümüz atık su arıtma tesisimizin ihalesini yıl bitmeden yapmayı planlıyoruz” diye konuştu.
Tekataş, Van’ın her gün büyüyen, büyüdükçe gelişen ve mevcut sorunları da büyüyen bir kent olduğunu da kaydederek, “Geldiğimiz günden bu yana Van'ın sorunlarını dinliyoruz. Hep birlikte sorunları masaya yatırıp ortak akılla el ele verip altyapı sorununu sorun olmaktan çıkartalım. Hemen hepiniz Van Gölü’ne kıyısı olan mahallelersiniz, gölümüzü daha fazla kirletmemek için halkımızı bilinçlendirmek zorundayız. İstediğiniz yatırımları yapmak için kaynağa ihtiyaç var. Sizlerden mahallelerinizde bulunan abonesiz yerlerin aboneliklerini yapmaları için çağrıda bulunarak destek vermenizi istiyoruz'' ifadelerini kullandı.
Van'a ilk geldiğinde yakın ilgi ve misafirperverlikle karşılaştığını söyleyen Tekataş, ''Bizler buraya hakim olmaya değil hadim olmaya geldik. Bu yakın ilgi ve misafirperverlik ve destek karşısında hizmet etmek zorunluluğumuz iki kat artmıştır. Masa başında oturarak iş yapan değil; sahada dolaşan, çalışmaları yerinde inceleyen bir yapı oluşturmak istiyoruz. Zamanla inşallah başarılarımızı da göreceksiniz'' şeklinde konuştu.